Днями в Запорізькому національному університеті відбулася презентація нових міжнародних сертифікатів PTE General (Pearson Test Of English, тест на визначення рівня володіння загальною англійською мовою від А1 до С2) та LCCI (тест на визначення рівня володіння англійською мовою з спеціальною метою, від А1 до С2 від (London Chamber of Commerce and Industry)).

Також у виші відбувся тренінг старшого методиста Міжнародного освітньо-методичного центру PEARSON-DINTERNAL Роберта Хартігана. Організували та провели заходи представники Центру інтенсивного вивчення іноземних мов ЗНУ (керівник Наталя Костенко) та лінгвоцентру «Єврокнига» (керівник Світлана Ніконенко).

На презентацію завітали понад 50 учасників: студенти з економічного, біологічного та юридичного факультетів ЗНУ, викладачі різних факультетів вишу. Презентував сертифікати старший методист Міжнародного освітньо-методичного центру PEARSON-DINTERNAL Роберт Хартіган (Лімерик, Ірландія). Він розповів про сертифікати володіння англійською мовою, зупинився на структурі іспиту, який необхідно скласти, щоб отримати цей документ. Він зазначив, що міжнародний сертифікат PTE General визнаний низкою навчальних закладів і компаній багатьох країн світу.

Також Роберт Хартіган провів тренінг для викладачів англійської мови, в якому брали участь викладачі Центру інтенсивного вивчення іноземних мов ЗНУ, факультету іноземної філології, співробітники міжнародного відділу вишу, інших ВНЗ м. Запоріжжя, а також вчителі середніх шкіл м. Запоріжжя та області. Усього до участі в заході зареєструвалося більше 60 осіб.

Тренінг пройшов у інтерактивній формі, вчителі дізналися про структуру іспиту PTE General і про методику підготовки до нього. Також на реальних прикладах були продемонстровані особливості перевірки speaking (говоріння) та writing (письмо). Всі викладачі брали участь у дискусії, а найактивніші отримали заохочувальні призи від тренера. Після лекції всі учасники тренінгу отримали сертифікати.

Варто зазначити, що це не перші міжнародні іспити з визначення рівня володіння іноземними мовами, які можна скласти в ЗНУ. Вже кілька років поспіль центр німецької мови, партнер Гете-інституту, приймає міжнародний іспит з німецької мови. Такий досвід мав і Французький лінгвістичний центр – з французької мови. У 2014 році на запрошення співробітників Центру інтенсивного вивчення іноземних мов до ЗНУ завітали фахівці Британської Ради (British Council, м.Київ), які приймали всесвітньо відомий іспит IELTS з англійської мови.

У майбутньому планується продовження співпраці з провідними організаціями з мовних тестувань, а для полегшення складання іспиту для отримання сертифіката PTE та LCCI планується запросити британських фахівців-екзаменаторів до ЗНУ, де усі охочі будуть мати можливість скласти ці іспити.

Із питань отримання детальної інформації звертайтеся до фахівців Центру інтенсивного вивчення іноземних мов Запорізького національного університету (108 аудиторія 2 навчального корпусу або за телефонами 2891295, 066 684 2911).

Інформує прес-центр ЗНУ