Із настанням весни колективи навчальних закладів міст і районів Луганської області разом зі співробітниками  державної Служби зайнятості, соціальних служб  для молоді посилили роботу з професійної орієнтації старшокласників. Це здійснюється згідно з угодами зі співробітництва та  державної політики зайнятості, соціальними цільовими програмами.

У найсхіднішому в Україні Міловському районі відбулося засідання тематичного круглого столу з участю керівництва відділу освіти райдержадміністрації, директорів загальноосвітніх навчальних закладів району та фахівців Центру зайнятості. Його учасники, зокрема, зосередили  увагу на різних формах інформування – зустрічах з учнівською молоддю,  батьківських конференціях,  а також на методичній допомозі класним керівникам, педагогам-організаторам тощо. Обговорювали шляхи активного використання у виховній роботі «Програмно-апаратного комплексу «Мотиваційний термінал розвитку зацікавленості до професійного самовизначення».

Конструктивною виявилася зустріч педагогів райцентру, спеціалістів Кремінського районного центру зайнятості зі старшими  учнями Кремінської обласної загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступенів. Хлопці та дівчата отримали інформацію про стан ринку праці в регіоні, ознайомилися з потребами підприємств, установ, організацій у кваліфікованих кадрах, шляхами здобуття професій у навчальних закладах, одержали поради щодо отримання професій згідно зі станом свого здоров’я.

Цікавими були профорієнтаційні заходи в Сєвєродонецькому хіміко-механічному та Лисичанському гірничому технікумах, Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля. Сюди можна додати й святкові програми Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, що зараз відзначає своє  95-річчя, й у Старобільську, й у Полтаві.

А Регіональне базове  ДНЗ «Сєвєродонецьке Вище професійне училище» поєднало зусилля з кадровою службою та прес-центром базового підприємства – об’єднання «Азот», що зараз поновлює свою роботу. Випускають училищну газету «Талісман», працює сайт, знімають переконливі відеосюжети, проводять екскурсії до музею містоформувального підприємства, зустрічі в рамках Тижня відкритих дверей, що нині триває у ВПУ. Особливі враження залишаються після відвідин комп’ютерних класів, виробничих майстерень, автополігону, ознайомлення з мультимедійною технікою,  а також з умовами для занять спортом і художньою самодіяльністю. Вимушених переселенців приваблює й комфортний гуртожиток училища.

У березні на Луганщині традиційно відбудеться обласна акція «Марафон робітничих професій».

Семен Перцовський, журналіст

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *