В Іспанії удвічі частіше, ніж в інших країнах Європи, школярі кидають навчання, так і не дочекавшись атестата. Однак є ті, хто після паузи знову повертаються за парту.

Лукас, хлопець із Барселони, який 10 років тому вирішив кинути школу: “Мені тоді було зовсім нецікаво вчитися. Я взагалі не розумів, навіщо мені потрібна  школа, жодних результатів у навчанні так і не досяг. До того ж у 15-16 років можна було вже заробити якісь гроші. Я цим і вирішив займатися та кинув гаяти час у класі“.

Лукас працював у будівельному секторі, займався логістикою. Але потім виникли проблеми зі здоров’ям. Тож він вирішив надолужити згаяне, а саме – повернутися до школи і пройти курс підготовки на посаду асистента хімічної лабораторії: “Спочатку ідея знову сісти за парту мене лякала, але я зараз міцніше стою на ногах, і я сказав собі: за спробу грошей не беруть. Це як на роботі: за результат треба боротися “.

Його подруга Мар прощалася  зі школою протягом року: “Я почала пропускати заняття, потім щоразу частіше, і зрештою взагалі закинула уроки. У мене не було мотивації, я не розуміла, навіщо я взагалі туди ходжу, витрачаю час “. Дівчині пощастило: вона досить швидко повернулася до навчання, познайомившись із волонтерами, які допомагали інвалідам.  Для навчання в неї з’явилася мотивація …

Отже, Лукас і Мар повернулися до школи за власною ініціативою. Однак для багатьох знову переступити поріг навчального закладу – складне завдання. Для молоді, якій потрібен поштовх, стимул, розрахована європейська програма “Еразмус+”. Її мета глобальна – довести в ЄС показник незакінченої спеціальної освіти до позначки нижче 10 %.

Ксав’є Наваро займається впровадженням теорії в практику на місці: “Нині в Іспанії третина дітей не закінчує школи. Донедавна підлітки могли знайти роботу на будівництві або в туристичній галузі. І непогано заробляли, не маючи спеціальної освіти.
Однак сьогодні ситуація інша. Криза спричинила кінець благоденства на іспанському будівельному ринку. Хлопці залишилися і без роботи, і без можливості навчатися. І краще б їм не вулицями тинятися, а за парту сісти … Ми можемо скоригувати програми з урахуванням їхнього досвіду і сфери інтересів. Наша мета – зробити для них похід до школи осмисленим“.

Джерело: euronews.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *