Двоє астронавтів Скотт Келлі та Михайло Корнієнко повернулися на Землю після того, як провели майже рік у космосі.

Капсула “Союз” із ними та ще одним космонавтом Сергієм Волковим приземлилася у степу Казахстану о 6:25 за київським часом.

Місія Келлі та Корнієнка на Міжнародній космічній станції тривала 340 днів – удвічі довше за звичайну. Її мета – дослідити вплив довготривалого перебування в космосі на тіло людини. При цьому пан Келлі має ідентичного близнюка – Марка, який залишався на Землі, і науковці хочуть порівняти їхній стан після польоту Скотта.

Оскільки йдеться про генетично однакових близнюків, науковці сподіваються, що це дасть змогу мінімізувати зовнішні чинники впливу.Перебування у космосі впливає на м’язи, сон, кістки та зір людини. Яскраво виражений також вплив на психіку.

160302050458_scott_kelly_624x351_afpПеред приземленням пан Келлі сказав журналістам через канал зв’язку: “Фізично я почуваюся досить добре… але найважча частина – це ізоляція у фізичному сенсі від важливих для тебе людей на Землі. Втрачається зв’язок“.

Із Казахстану пан Келлі вилетить до Г’юстона (США), де фахівці НАСА проведуть із ним серію досліджень. Місія Келлі та Корнієнка стала рекордною за тривалістю для МКС.

Упродовж року на станції пан Келлі публікував у соцмережах видовищні фото із космосу. Астронавт також привіз із собою насіння руколи, яке у грудні доставив на МКС британський астронавт Тім Пік. Його роздадуть школярам у рамках експерименту: аби ті порівняли, як росте рукола зі звичайного насіння та з насіння, що побувало в космосі.

Джерело: BBC Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *