У Київському політехнічному інституті відбулася презентація нових проектів озброєння та безпілотних авіаційних комплексів для армії України.

Проекти було створено на базі інноваційно-виробничих можливостей об’єднання «Київська політехніка» в системі оборонно-промислового комплексу України.  На заході були присутні секретар РНБО Олександр Турчинов, голова Міноборони Степан Полторак і головний директор «Укроборонпрому» Роман Романов.

Серед представлених проектів були розробки нових безпілотників, снайперських гвинтівок «Гопак» і модернізованої гвинтівки «Мосіна», патронів «підвищеної могутності» та композитної броні з багатошаровою структурою для індивідуального захисту та захисту техніки.

Крім того, презентовано розробки робототехнічних комплексів дистанційного управління, що здатні працювати у важких умовах для розчищення місцевості, розмінування, моніторингу та розвідки. Підсумком стало підписання меморандуму про співпрацю об’єднання «Київська політехніка» з Укроборонпромом і Міноборони.

“Цього року в бюджеті України вперше передбачено понад 600 млн грн на науково-дослідні роботи, що виконуються в інтересах Міноборони. Порівняно з минулим роком цей показник більший у 4,5 разу”, – зазначив Степан Полторак і наголосив, що це дасть можливість завершити розробки та внести до серійної поставки озброєння і техніку, що сьогодні необхідні Збройні силам України.

Те, що я сьогодні побачив у цьому славетному навчальному закладі, мене надзвичайно вразило, адже молоді фахівці прагнуть зробити все, аби українська армія була міцною і готовою до захисту країни. Без наукового супроводження модернізації не буде реформування Збройних сил України. Сьогодні ми почали серйозну роботу над новими розробками, яких уже більше 50, основних – 30, а головні – 8 напрямів нашої діяльності. Ми повинні рухатися вперед”,  – наголосив  міністр оборони.

Також генерал армії України Степан Полторак повідомив, що цього року розпочнеться підготовка фахівців для безпілотних літальних апаратів. “Меморандум, який ми сьогодні підписали, дасть нам юридичну можливість перейти від конструкторських розробок до практичних зразків, практичних випробувань і взяття на озброєння тієї техніки, засобів зв’язку, які нам дуже потрібні”, – зазначив Степан Полторак.

На переконання міністра оборони України, саме завдяки такій співпраці є перспектива успішно завершити реформування Збройних сил України.

«Ми ставимо завдання розробити новітню, потужну зброю, що захистить життя наших громадян. Країні потрібна нова сучасна зброя, яка захистить Україну від агресора, зупинить і в разі необхідності знищить його», – сказав на закінчення зустрічі Турчинов.

Інформує прес-служба Міністерства оборони України

Фото та відео Громадське ТВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *