У четвер, 3 березня 2016 року, в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція представників закладів ПТНЗ у зв’язку з загрозою існуванню професійно-технічної освіти в Україні та для визначення подальших дій працівників галузі щодо захисту своїх прав.

Учасниками заходу стали Олександр Мигаль, директор Державного навчального закладу «Гадяцьке вище професійне аграрне училище», Лідія Яценко, викладач Державного навчального закладу «Охтирський центр ПТО», Голда Виноградська, голова об’єднання «Національне галузеве партнерство у легкій промисловості», Катерина Мірошниченко, віце-президент Асоціації працівників професійно-технічної освіти, Оксана Пержинська,  заступник директора Державного професійно-технічного навчального закладу «Броварський професійний ліцей», Василь Андреєв, голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України.

На прес-конференції було наголошено на тому, що система професійно-технічної освіти опинилася на межі руйнування внаслідок прийняття Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік» і передачі фінансування з державного бюджету на місцевий рівень.

Багато міст і селищ не мають коштів на утримання професійно-технічних навчальних закладів. Частина міських і обласних рад виділила тільки від 10 до 50 % порівняно з торішніми обсягами фінансування. Вже понад місяць не виплачуються зарплати та стипендії, не забезпечується харчування дітей-сиріт, є загрози відключення постачання тепла, води та електроенергії у зв’язку із заборгованістю. На сьогодні вже відключені від електропостачання профтехучилища міст Мукачевого, Борисполя, Кам’янець-Подільського, Нововолинська. За минулий тиждень доведені до відчаю працівники та учні ПТНЗ кілька разів вдавалися до перекриття доріг Ковель-Жовква, Київ-Чоп, Київ-Ковель-Яготин.

Профспілки багатьох галузей надіслали звернення на адресу Президента України та Голови Верховної Ради України із тисячами підписів працівників закладів профтехосвіти і членів батьківських комітетів. 29 січня 2016 року відбулася акція протесту під стінами Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України на підтримку державного фінансування професійної освіти. Закони, які були проголосовані народними депутатами на відновлення державного фінансування закладів профтехосвіти, не підписані Президентом у встановлений законом термін.

Учасники зустрічі зробили заяву про мобілізацію працівників профтехосвіти на захист своїх прав із вимогою повернути державне фінансування, і з цією метою провести відповідні консультації для прийняття рішення про вступ у колективно-трудовий спір із урядом та підготовку до загальнонаціонального страйку.

Інформує прес-служба КМОППОіНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *