Професійно-технічні училища, коледжі та інші навчальні заклади ПТО на Тернопільщині — без грошей. Викладачам затримують зарплату, студенти — без стипендії.

Як повідомляє телеканал TV4, це почалось із нового року, коли центральна влада передала на місця фінансування профтехосвіти. Це викликало одразу багато проблем. Нещодавно законодавці свою помилку зрозуміли і прийняли зміни до закону. Однак на місцях цього ще не відчули.

Відтак, 3 березня представники профтехосвіти пікетували будівлю обласної влади Тернопільщини. Кажуть, це була попереджувальна акція. Якщо ситуація не зміниться — далі буде…

 

 

Також, як повідомляє 20 хвилин, у Кременці працівники училища перекрили міжнародну трасу.  Мітингувальники таким чином протестують проти відсутності фінансування і, відповідно, зарплат протягом останніх місяців.

Люди одночасно переходять по трьох пішохідних переходах, чим повністю заблокували проїзд у напрямку Рівного, а, відповідно, і Києва та Молдови. Акція громадянської непокори через припинення фінансування розпочалась 3 березня 2016 р. о 8:00 год. у м. Кременець на вул. Дубенська.

Мітингувальники перекрили міжнародну трасу на підтримку всеукраїнської акції колективів профтехосвіти – на підставі рішення зборів трудового колективу ДНЗ “Кременецький професійний ліцей” від 01.03.2016 року в зв’язку з припиненням фінансування навчального закладу.

Вимоги акції:

1. Підписання Президентом змін до Закону України “Про державний бюджет”, прийнятих Верховною Радою України від 04.02.2016 року № 3830-3, № 3830-2.

2. Зупинка дії норми щодо передачі майна закладів профтехосвіти з державної в комунальну власність.

3. Запобігти відключенню закладів профтехосвіти від електро – та газопостачання внаслідок тимчасової заборгованості.

4. Відновити конституційне право працівників на оплату праці та матеріальне забезпечення учнів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *