2 березня 2016 року відбулося урочисте відкриття Віртуальної школи у Чернівецькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти за  сприяння департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації.

Директор департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації Оксана Палійчук привітала слухачів 40 онлайн-студій. Вона зазначила, що метою віртуальної школи є самовдосконалення педагогів і учнів із різних дисциплін, якісної підготовки школярів  10-11 класів до ДПА і ЗНО та до вступу до вищих навчальних закладів. Завдяки віртуальній школі кожен зможе збагачувати себе новими знаннями.

Будь-який учень випускного класу області, долучившись до уроку в одному з опорних навчальних закладів району/міста, зможе отримати кваліфіковану консультацію з конкретної теми.  Опорних навчальних закладів на сьогодні у школі – 37. По три точки входу в кожному районі та місті. Географія цих навчальних закладів є доволі широкою, і школярі з навколишніх сіл без проблем зможуть доїхати до пункту консультації та прослухати урок, отримати відповіді на свої запитання. Надалі планується збільшення кількості точок входу, що допоможе кожному учневі в себе дома або ж у кабінеті інформатики приєднатися до уроку у Віртуальній школі.

До викладання у школі запрошені провідні вчителі області та науковці з Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Під час заходу відбулося проведення першого онлайн-уроку: «Іван Франко.  Поема «Мойсей». Проблематика твору. Пролог до поеми як заповіт українському народові». Учасники першого пробного заняття  зазначили, що аналогів віртуальної школи в Україні немає. Слухачі студій мали можливість висловити свої враження та побажання.

За інформацією департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА