Нещодавно у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі (Французька Республіка), відбулася сьома сесія комітету Конвенції про визнання кваліфікацій з вищої освіти в європейському регіоні (Лісабонська конвенція), у якій взяли участь представники українського Національного інформаційного центру академічної мобільності (ENIC Ukraine) Міністерства освіти і науки України.

Представники міжнародної академічної спільноти, міністерств освіти та національних інформаційних центрів країн-учасниць Лісабонської конвенції зібрались для обговорення підсумків роботи комітету за період 2013-2016 років і розгляду актуальних питань визнання кваліфікацій вищої освіти, зокрема питання визнання спільних ступенів та кваліфікацій біженців та переміщених осіб, оскільки їх кількість стрімко зросла за останній період.

Наразі визнання кваліфікацій біженців та освіта дітей біженців є пріоритетними питаннями Ради Європи та ЮНЕСКО, оскільки це важливий етап процесу інтеграції біженців та переміщених осіб у суспільстві.

Голова комітету, директор естонського центру визнання Гуннар Вахт представив результати моніторингу імплементації Лісабонської конвенції про визнання кваліфікацій в 47 країнах, серед яких була й Україна. Моніторинг проводився за такими критеріями, як регулювання процедури визнання на державному рівні, терміни проведення процедури, право апеляції, процедура визнання для біженців та переміщених осіб, доступність інформації про системи освіти та навчальні заклади. У звіті комітету також аналізується робота мережі національних інформаційних центрів та відзначається виконання країнами-учасницями зазначених критеріїв.

Окрім того, на сесії було розглянуто питання створення Глобальної конвенції та регіональних конвенцій із визнання кваліфікацій африканського, азіатсько-тихоокеанського та латиноамериканського регіонів.

Також на сьомій сесії було обрано комітет Лісабонської конвенції на наступний період (2016–2019 роки) та окреслено основні напрямки роботи, а саме: створення Глобальної конвенції, фіналізація рекомендацій щодо визнання кваліфікацій біженців, принципи визнання нових форм освіти, зокрема дистанційної та онлайн-освіти.

Зустріч комітету з питань Глобальної конвенції запланована на травень цього року.

Інформує прес-служба МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *