Величний син Вкраїнської землі… У своїх віршах він звеличив рідний край, простий народ і негаснучі волелюбність, щирість і силу духу українців. Перед його талантом схиляються мільйони на всій Землі, його слово ось уже понад два сторіччя закликає народи до справедливості та рішучих дій у прагненні до волі й незалежності.

Однією з основних культурно-освітніх традицій в Уманському національному університеті садівництва є виховання у студентів знання історії та культури рідної землі. І чільне місце у цьому займає творчість Великого Кобзаря, вірного сина Черкащини – Тараса Шевченка.

9 березня делегація Уманського національного університету садівництва взяла участь у загальноміських урочистостях із нагоди святкування 202-ї річниці від дня народження славетного сина Черкаської землі. Покладанням квітів до підніжжя пам’ятника борця за правду України ректор університету Олена Непочатенко від імені колективу навчального закладу склала глибоку шану полум’яному борцю за правду й волю українського народу.

Традиційні для цих днів Шевченківські читання провели й студенти факультету економіки і підприємництва Уманського НУС. Ініціатором заходу стала студентка 21-ф групи Ліна Горська. Ведучі творчого вечора, студенти 11-ф групи Світлана Звіринська та Євгеній Гедз, ознайомили учасників з давно всім відомими та прихованими сторінками життя великого поета. Такі далекі за датою написання, але надактуальні сьогодні рядки Шевченкових віршів прозвучали новими нотами у виконанні студентки 21-еп групи Крістіни Ньянзі, а цікаві прижиттєві моменти та факти з вшанування і популяризації творчої спадщини Кобзаря висвітлила у своїй розповіді студентка 11-о групи Людмила Панщанна.

Щире, сповнене душевних мук і переживань за долю рідної землі, слово Кобзаря лунає пророче донині. Зазирає у юні серця, сповнює їх патріотизмом і відвагою, спонукає до рішучих дій у справі розбудови України.

Прес-центр Уманського НУС

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *