У Сєвєродонецьку в обласній державній адміністрації 9 березня відбувся брифінг, присвячений  роботі освітянської системи Луганщини, реалізації програми  її реформування. Журналістів також повідомили про вирішення поточних  питань із проведення ЗНО. 

Аналітичну інформацію щодо цього представили заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, виконувач обов’язків директора департаменту Тетяна Ткачова та проректор Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Стецюк.

Зараз на підконтрольній Україні території Луганщини діють 259 дошкільних закладів, 307 загальноосвітніх шкіл, 10 шкіл-інтернатів, 24 позашкільні установи, 28 професійно-технічних училищ і 22 вищі навчальні заклади.

Матеріально-технічна база освітньої галузі потребує оновлення, зокрема в постраждалих районах.  За кошти обласного бюджету протягом року придбано три шкільні автобуси для віддалених Троїцького та Білокуракінського районів, а також сім комп’ютерних класних комплексів для Новоайдарського, Попаснянського районів й найбільш проблемного – Станично-Луганського.

А потреби закладів освіти регіону – значно більші. Необхідні ще до чотирьох десятків шкільних автобусів для забезпечення нормального навчального процесу в сільській місцевості та близько ста одиниць комп’ютерної техніки. Нещодавно надана державна субвенція на суму 14 млн грн на придбання автобусів і 11 млн грн для  сучасної   комп’ютеризації шкіл.

Було наголошено, що пріоритети в одержанні цільової додаткової допомоги мають ті заклади, що досягли найвищих показників за рейтинговою системою ЗНО на підставі результатів складання тестів їх учнями. Так, виділено понад 2 млн грн бюджетних коштів  на облаштування дев’яти кабінетів фізики в школах, що показали особливі успіхи з цього предмета.

Налагоджено плідне співробітництво з ЮНІСЕФ, чий фонд планує профінансувати створення майже в 50 дошкільних закладах 2 тисячі додаткових місць для малюків. Для цього вже надані експертні оцінки та  пропозиції стосовно розширення матеріально- технічної бази установ.

Крім того, було порушено питання й щодо оптимізації освітніх закладів у сільській місцевості. Тут наголос зроблено на створенні опорних шкіл і філіалів. Керівник Департаменту розповіла про організацію з цією метою конкурсів серед навчальних закладів, роль органів місцевого самоврядування в забезпеченні діяльності шкільних філій.

Під особливою опікою – реформування інтернатних шкільних установ, які охоплюють навчанням до 1 300 дітей.

 – У власності обласної територіальної громади зараз перебувають 10 шкіл-інтернатів, – повідомила Тетяна Ткачова. – Всі  санаторні школи будуть збережені. Й ніхто з дітей не залишиться без освіти та даху над головою, попри усі негаразди.

А заклади професійно-технічної освіти розвиватимуться насамперед в аграрно-промисловому напрямі.

Головною темою виступу Юрія Стецюка стали зміни в процесі подання заяв на участь у ЗНО з персонального принципу – на шкільні та колективні. Слушним було нагадування про те, що ДПА з української мови та літератури, математики, історії України проходитимуть у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Була охарактеризована робота міських і районних пунктів тестування,  роз’яснені процедурні особливості вирішення різних питань, пов’язаних із ЗНО.

Семен Перцовський, журналіст

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *