З ініціативи керівництва Національного університету “Львівська політехніка” заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей зустрівся з директорами коледжів Львівщини.

Проректор із науково-педагогічної роботи університету Роман Корж (саме він опікується коледжами) розповів, що на зустріч із заступником міністра були запрошені директори коледжів “Львівської політехніки”, члени президії Ради директорів коледжів І – ІІ рівнів акредитації. Були присутні також директор департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Олександра Небожук, голова депутатської комісії з питань освіти і науки Львівської обласної ради Володимир Вантух.

Освітян хвилює майбутнє їхньої ланки освіти, оскільки очікується прийняття нового закону України  “Про освіту”, проект якого внесено до Верховної Ради України на повторне перше читання.

Виступаючи перед очільниками коледжів, Павло Хобзей зазначив, що у статті 8-й проекту згаданого закону чітко визначено, що коледжі є спеціальною професійною освітою  5-го рівня кваліфікації, який відповідає ОКР “молодший спеціаліст”. Отже, молодші спеціалісти у структурі освіти України будуть і надалі готуватися на базі 9 класів.

Заступник міністра освіти і науки України рекомендував директорам коледжів переглянути перелік спеціальностей, рішуче відмовлятися від застарілих і запроваджувати нові, які потрібні державі та затребувані на ринку праці. Важливо працювати з працедавцями, наполегливо пропонувати  їм своїх фахівців.

Із проекту Закону України “Про освіту” також очевидно, що фінансування коледжів відбуватиметься з державного бюджету. На цьому було наголошено з огляду на те збурення, до якого призвело намагання перекинути фінансування ПТУ на місцеві бюджети.

На зустрічі прозвучала пропозиція створити в міністерстві спеціальний відділ, який би предметно займався  коледжами. Павло Хобзей погодився з цим, наголосивши, що створення такого відділу є доцільним і можливим.

Заступник міністра висловив впевненість у тому, що директори коледжів Львівщини активно долучаться до створення робочих груп для вироблення законодавчих актів і нормативної документації  функціонування коледжів.

             Прес-служба Національного університету
“Львівська політехніка”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *