ЮНІ ШКОЛЯРИКИ «ЗАХОПЛЯТЬ» ХРЕЩАТИК - img 3910На початку осені першачків столиці очікує особливе свято.

У кожному містечку або на майданчику можна буде спробувати не тільки морозиво чи цукерки, а й своїми руками створити картину, пограти на сопілці, потоваришувати з даішниками чи зіграти в театрі   

Цього року мами й тата відправляють у «доросле життя» 440 тисяч синочків і донечок. При цьому поріг столичних шкіл переступить 27,2 тисячі школярів. Для київських першачків першого вересня в центрі міста планується влаштувати незабутнє дійство. Для того, щоб обговорити всі його деталі, сьомого серпня під головуванням заступника міністра освіти і науки, молоді та спорту Бориса Жебровського відбулося засідання організаційного комітету. Так розпочалася підготовка родинного свята на Хрещатику «Дай руку, першокласнику!». У нараді взяли участь спеціалісти Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОНмолодьспорту, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, Головного управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації, Державного музею іграшки.

Так масштабно й з розмахом День знань у центрі столи­ці зустрічатимуть уперше. Планується, що різноманітні ігрові й розважальні майдан­чики створять не лише на го­ловній площі та вулиці столиці, а й у всіх сусідніх провулках. Юні кияни разом із батьками чи й навіть усім класом можуть знайти собі справу до смаку. Містечка майстрів, живописців, музикантів почнуть працювати першого вересня близько 11 го­дини ранку.

КНИЖКИ, ЛЯЛЬКИ, ЖОНГЛЕРИ Й КАРАОКЕ!

 – Найперше питання – за­безпечення всіх умов для ді­тей і батьків, – зауважив Бо­рис Жебровський. – Оскільки на Хрещатику ми зберемо бага­тьох дітей, усі відповідні служ­би Києва мають потурбуватися про безпеку школярів, медичне забезпечення, підтримання гро­мадського порядку. А вже далі говоритимемо про організацію та змістовне наповнення свята.

Щодо змісту заходу – за­плановано якраз дуже багато. Сподіваємося, все вдасться вті­лити, адже на першачків, зокрема, чекає:

 – шкільний базар, де можна докупити все, що не всти­гли до початку навчального року: гарненькі зошити, руч­ки, книжечки тощо.

 – містечко розвиваючих ігор запропонує погратися з Lego, ляльками, м’яконабивними іграшками.

 – майданчик для рухливих ігор – це можливість по­тренуватися робити фізпаузи, які мають стати обов’яз­ковими на уроках. До дітей можуть приєднатися й до­рослі!

 – книжковий ярмарок предста­вить різноманітну продук­цію українських видавництв. Автори дитячих книжечок, ймовірно, також поспілку­ються зі своїми юними при­хильниками.

Окремо планується предста­вити дитячу пресу. Адже ма­ємо досить багато дитячих об’єднань на зразок агентства юних журналістів «ЮН-ПРЕС», що створюють видавничу про­дукцію для таких, як самі шко­ляриків.

Окрім як самим поспівати в караоке, школярі матимуть змогу послухати українських дитячих пісень, ознайомитися з музичними інструментами й, можливо, спробувати зіграти! Усе це – на музичному май­данчику.

Учнів-початківців також че­катиме вуличний ляльковий театр, де діти можуть бути не лише акторами, а й учасниками.

Також планується обладна­ти містечко живописців. І за­мість розмальовувати асфальт, діти можуть спробувати створити картину на мольберті. Зо­крема, планується застосовува­ти сучасні технології – скляні мольберти, які легко мити, аби писати нові шедеври.

Ведуться переговори з пред­ставниками Київського плане­тарію та Малої академії наук. Новий курс МАН – робота з початковою школою. Тому майбутніх науковців шукати­муть у Наукограді вже серед першачків.

Розважатиме школярів і пе­ресувний цирк – клоуни, жон­глери, артисти на ходулях – усе, що так подобається малечі.

Місто майстрів уперше буде орієнтовано на малень­ких школярів. Там малеча може подивитися на націо­нальні види ремесел і послу­хати концерт.

ЧЕКАЄМО НА «ПЕРШОКЛАСНИХ ДАІШНИКІВ»

Ймовірно, кожен район Ки­єва презентує свою «творчу платформу». Також представники МОНмолодьспорту планують запросити до участі в святі олімпійців після того, як вони повернуться з олімпіади, та працівників Державної ав­тоінспекції.

 – ДАІ завжди влаштовує для школярів корисне й весе­ло свято, – зазначив заступ­ник міністра. – Правила дорожнього руху можна вивчати у конкурсах, а попрактикува­тися на дитячих машинках. Це може бути «містечко першо­класних ДАІшників».

На великих екранах у центрі столиці планують транслювати роботу різних зон, а загалом до висвітлення дитячого свята – залучити телеканали. У юних школяриків буде все, як у до­рослих і навіть краще! Адже у кожному містечку або на май­данчику можна буде спробува­ти не тільки морозиво чи цукерки, а й своїми руками створити картину, пограти на сопілці, по­товаришувати з ДАІшниками чи зіграти в театрі. Борис Жебровський стверджує, що влаштувати такі свята висловили ба­жання в багатьох містах і селах України. Отже, День знань цьогоріч зустрічатимемо в незвич­ному, але надзвичайно цікаво­му форматі!

А ЩО У НИХ?

В ЯПОНІЇ – ПРОМОВА ДИРЕКТОРА, У США – РОЗПРОДАЖ

День знань відзначають у всьому світі. Щоправда, в деяких країнах його свят­кують у квітні, як ось у Японії, чи в лютому (це в Австралії). Багато держав не надто зацікавлено в тому, щоб усі відзначали початок навчального року одночасно. Так, у Сполучених Штатах Америки чи Німеччині відповідно кожен штат і федеративна земля можуть самі визначати дату, коли починають на­вчання. Отже, й власне святкування Дня знань виходить трохи… не святковим. Для американців старт навчального року  це більше маркетинговий захід. Якщо в родині підростає школярик, напередодні походу в школу вам запро­понують відвідати безліч ярмарків і розпродажів. А ось у школах інколи не проводять навіть святкової лінійки. Японці також можуть обмежитись лі­нійкою, на якій виступатиме лише директор, закликаючи до старанного на­вчання. Стримані німці, як не дивно, чи не найпишніше святкують поча­ток навчального процесу. Під час лінійки можуть улаштувати богослужіння, а малюкам батьки обов’язково готують «святковий пакунок» з ласощами і приладдям до школи.

Олена СОЛОДОВНІК, «Освіта України» № 33

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *