У Запорізькій області впроваджують освіту на основі життєвих навичок у рамках проекту «Вчимося жити разом». Про це повідомили в департаменті освіти і науки облдержадміністрації. 

Наразі в області триває впровадження проекту «Вчимося жити разом» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Проект є складовою ініціативи ЄС під назвою «Діти Миру», спрямованою на освітні проекти в зонах конфлікту. Компонент проекту «Вчимося жити разом», що передбачає освіту на основі життєвих навичок, реалізує Дитячий фонд «Здоров’я через освіту».

Отримавши «дорожню карту» проекту під час Всеукраїнської наради, що відбулася в Києві, координатори проекту від Запорізької області протягом лютого провели важливу і копітку роботу. За її результатами розроблено та затверджено обласні плани з реалізації проекту, проаналізовано загальний стан щодо використання в навчальних закладах області методики освіти, що базується на основі життєвих навичок. У результаті відібрано та погоджено в Міністерстві освіти і науки України 120 дошкільних і 150 загальноосвітніх навчальних закладів, на базі яких буде впроваджено проект.

Координатори також визначили коло майбутніх тренерів, які пройдуть навчання на Всеукраїнських тренінгах і, отримавши необхідні навички та ставши обласними тренерами, навчатимуть своїх колег-вчителів, які безпосередньо працюють у відібраних школах.

Протягом року 120 вихователів дитячих садочків і 450 вчителів шкіл пройдуть навчання з методики викладання розроблених у рамках проекту тренінгових курсів для розвитку життєвих навичок, які підвищують стійкість дітей і молоді у складних життєвих обставинах, сприяють їх адаптації у нових навчальних закладах. Підготовлені педагоги, в свою чергу, навчать за розробленими курсами понад 20 тисяч дітей дошкільного та шкільного віку.

Інформує департамент освіти  і науки Запорізької ОДА 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *