Система професійно-технічної освіти опинилася на межі руйнування внаслідок прийняття Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік» і передачі фінансування з державного бюджету на місцевий рівень.

Багато міст і селищ не мають коштів на утримання професійно-технічних навчальних закладів. Частина міських і обласних рад виділила тільки від 10 до 50 % порівняно з торішніми обсягами фінансування. Вже понад місяць не виплачуються зарплати та стипендії, не забезпечується харчування дітей-сиріт, є загрози відключення постачання тепла, води та електроенергії у зв’язку із заборгованістю.

11223813_985203138190398_9132760874897253394_nГолова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич на свої сторінці у Facebook наголошує, що ситуація щодо фінансування професійно-технічної освіти створює серйозне напруження в суспільстві.

«На Погоджувальній Раді 14 березня 2016 року привернула увагу народних депутатів України до болючої ситуації навколо професійно-технічної освіти i нагадала про те, що ще 4 лютого 2016 року Верховною Радою було прийнято два закони, один із яких  – «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти» – ухвалили конституційною більшістю. Однак до цього часу їх не підписав Президент. Близько 30 професійно-технічних навчальних закладів досі не отримали фінансування. Така ситуація створює серйозне напруження в суспільстві, бо серед тих, хто не отримав стипендії, є багато дітей із соціально незахищених категорій”.

У зв’язку з цим Лілія Гриневич повідомила, що звернулася  до представника Президента України у Верховній Раді та колег-народних депутатів щодо негайного вирішення цієї проблеми.

Також Лілія Михайлівна зазначила, що “попросила внести до порядку денного проект Постанови про проведення парламентських слухань на тему: “Професійна освіта як складова забезпечення кваліфікованого кадрового потенціалу країни: проблеми та шляхи вирішення” (01 червня 2016 року) № 4111. Нам треба заслухати органи місцевого самоврядування, різноманітні міністерства, що відповідають за розвиток і кадровий потенціал ринку праці, бо це є питання стратегічне. Якщо ми не налагодимо зараз цієї системи, доведеться відновлювати її впродовж наступних десятиріч!”

Читайте також: Павло Хобзей закликав керівників обласних управлінь активніше долучатися до реформ в освіті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *