11 березня 2016 в Інституті філології КНУ відбулося урочисте відкриття аудиторії «Ретро». Інтер’єр аудиторії відтворено за світлинами навчальних приміщень корпусу початку ХХ ст.

Подію відвідали ректор КНУ імені Тараса Шевченка академік Леонід Губерський, екс-посол Грузії в Україні Грігол Катамадзе, проректор із науково-педагогічної роботи Володимир Бугров, проректор із міжнародних зв’язків Петро Бех, викладачі та студенти Інституту філології.

Директор Інституту філології Григорій Семенюк розповів, як у випускників виникла ідея створити в стінах Інституту філології місце, де концентрувався б дух епохи, де було б створено атмосферу колишнього факультету і де вивчилося б не одне покоління філологів.

Ректор університету також поділився спогадами про ті дні, коли сам навчався в корпусі на бульварі Тараса Шевченка, 14. За часів його вступу до університету в корпусі розміщувався історико-філософський факультет. Леонід Васильович нагадав присутнім, що в Університеті вже створено й обладнано аудиторію імені М.Максимовича у Головному корпусі КНУ. Нині вона функціонує як місце для спеціальних заходів. Тож аудиторію «Ретро» в Інституті філології ректор радить не перетворювати на закритий музей, а зробити приміщенням для мистецьких заходів, зустрічей, лекцій з історії літератури.

Грігол Катамадзе, який до 2013 року був послом Грузії в Україні, згадував, як у 1979 році вперше приїхав до Києва, а в 1980 році вступив на факультет міжнародного права і міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка.

«5 років, що я провчився у так званому Жовтому корпусі, були найкращими в моєму житті, – сказав Григол Шалвович, а, звертаючись до Леоніда Васильовича, зазначив:  – Пам’ятаю, я був студентом, а Ви – проректором, тож у Вашій особі я хочу вклонитися всім викладачам, які мене вчили і, користуючись нагодою, звернутися до всіх випускників Університету Шевченка із закликом – треба об’єднуватися, особливо у важкий для України час. А цю ретроаудиторію не варто тримати зачиненою. Треба, щоб був збережений зв’язок сьогодення з минулим.Багатьом випускникам у часи студентства допомагала історія університету. Я це відчував, інші студенти з Грузії теж. Впевнений, що таке відчували і відчувають студенти й інших країн, які тут навчалися та навчаються. Прошу дозволу інколи приходити сюди, посидіти за цими партами, згадати, подумати».

Парти, світильники, вимикачі, архівні фото на стінах максимально відтворюють інтер’єр 40-50-х років ХХ ст. Перші відвідувачі мали змогу посидіти за партами, яким уже понад 80 років, поринути в історію Жовтого корпусу і, звісно ж, сфотографуватися.

Інформує прес-служба КНУ імені Тараса Шевченка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *