У школі села Кудряшівка Кремінського району Луганської області розгортає свою роботу «Кав’ярня «Батьківська хата». Вона уквітчана й прикрашена рушниками та іншими речами української обрядовості.

– Тут, на додаток до традиційних батьківських зборів, ми влаштовуємо неформальне спілкування з мамами й татами, бабусями та дідусями, – розповідає директор школи Інна Сухаревська.

Днями шкільна козацька паланка запросила учнів, педагогів, батьків на захід, присвячений рідному краю, сімейному життєустрою. Розпочався він із віночка українських пісень, які виконали діти в національних костюмах.  Була тут і концертна програма з ліричними та  жартівливими піснями, а під час пауз батьківський комітет подбав про солодкий стіл.

Голова учнівської козацької паланки Артур Чонка виступав разом із матусею, батьком і братом – учнем тієї ж школи. Вони читали вірші, присвячені сімейним радощам. У багатьох номерах учні, вчителі та батьки виступали спільно.

Усіх порадувала й виставка робіт гуртка глиняної іграшки «Лівша», яким керує народний майстер Луганщини Галина Іваннікова. Були представлені іграшки з українським, весняним колоритом.

До речі, автору цих рядків нещодавно довелося побувати за кордоном у всесвітньо відомому Музеї іграшки. Чомусь на декількох його поверхах не було жодної української іграшки.

– Експонати нам дарують із десятків країн, а України, на жаль, серед них немає, – повідомили господарі музею.

Тож, можливо, якщо у дипломатів «руки не доходять», за це візьмуться сільські педагоги та їхні учні?

Семен Перцовський, журналіст

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *