У Львівській обласній державній адміністрації відбулась науково-практична конференція «Правові, освітні та соціальні аспекти інклюзії дітей з особливими потребами», організована громадською організацією «Справа Кольпінга в Україні».

Захід відбувся за сприяння Міністерства освіти і науки України, Львівської обласної державної адміністрації, Львівського національного університету імені Івана Франка, експериментального навчального закладу Всеукраїнського рівня Львівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Довіра».

У роботі конференції взяли участь понад 70 учасників, серед яких представники департаменту загальної, середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, викладачі Львівського національного університету імені Івана Франка, Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки (м. Луцьк), Інституту післядипломної освіти м. Львова, директори та педагоги спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з особливими освітніми потребами, науковці провідних університетів, працівники соціальних служб центрів сім’ї, дітей та молоді, лідери громадських організацій, батьки дітей з особливими потребами.

Учасники конференції обговорили шляхи розвитку та механізми реалізації державної політики щодо розвитку інклюзивної освіти в Україні, ознайомилися з досвідом міжвідомчої взаємодії з питань освіти, охорони здоров’я та соціального захисту сімей і дітей з особливими потребами у Волинській, Львівській, Тернопільській та інших областях.

Волонтер «Корпусу Миру» США в Україні, член Ради директорів Міжнародної асоціації експресивної арт-терапії, консультант із психічного здоров’я у штаті Массачусетс (США) Христина Хемптон представила систему освіти дітей з особливими потребами в Сполучених Штатах Америки, права таких дітей на спеціальну освіту та супутні послуги (логопедичні, фізіотерапевтичні, соціальні, транспортні).

Секційні засідання освітян проходили на базі Всеукраїнського експериментального навчального закладу НРЦ «Довіра», де учасники конференції ознайомилися з системою роботи з аутичними дітьми та визначили доцільність продовження апробації зарубіжних методик психолого-педагогічної діагностики і корекції дітей із розладами спектра аутизму: PEP, AAPEP, ABA, TEACCH, DIR, а також поширення експерименту на спеціальні загальноосвітні навчальні заклади Дніпропетровської, Рівненської областей і м. Києва.

Інформує прес-служба Львівської ОДА 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *