10 – 11 березня в Буковинському державному медичному університеті члени координаційної та робочих груп обговорювали проекти стандартів вищої освіти зі спеціальностей галузі знань «Охорона здоров’я». Про це повідомляє прес-служба МОЗ України.

Завідувач сектору освіти Управління кадрової політики та освіти МОЗ України, заступник голови координаційної групи Юрій П’ятницький наголосив на тому, що головним завданням наради є формування стандартів освіти з урахуванням національних традицій та досягнень і досвіду європейської системи вищої світи, які забезпечували б фундаментальну наукову, загальнокультурну і практичну підготовку фахівців.

Про PhD-програми в охороні здоров’я доповів завідувач сектору науки та інновацій Управління координації центрів реформ МОЗ України, член координаційної групи Олександр Волосовець. А заступник директора ДО «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» Марина Мруга доповіла про методологію створення стандартів вищої освіти в контексті нової освітньої парадигми.

Деякі питання створення нових стандартів вищої освіти для підготовки молодших спеціалістів порушила директор Державної установи «Центральний методичний кабінет з підготовки молодших спеціалістів МОЗ України», заступник голови координаційної групи Тетяна Чернишенко. Ректор БДМУ Тарас Бойчук розповів про досвід забезпечення якості вищої освіти у ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет».

Крім того, на засіданні були представлені й обговорені проекти стандартів вищої освіти зі спеціальностей: «Медицина», «Фізична реабілітація», «Медична та психологічна реабілітація», «Стоматологія», «Фармація», «Медсестринство», «Технології медичної діагностики та лікування».

Проекти стандартів будуть розміщені на сайті ДО «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» при Міністерстві охорони здоров’я України для громадського обговорення. Остаточне їх затвердження відбудеться на XIII Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю «Сучасні інновації в медичній освіті і науці та подальші шляхи реалізації Закону України «Про вищу освіту» у вищих медичних (фармацевтичному) навчальних закладах Міністерства охорони здоров’я України», що відбудеться 12-13 травня 2016 року на базі ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *