21 березня 2016 року міністр освіти і науки України Сергій Квіт і голова правління компанії «Elsevier B.V.» (Королівство Нідерландів) Йонг Сук Чі підписали Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством і компанією «Ельсевір».

У підписанні Меморандуму також взяли участь заступник міністра освіти і науки Максим Стріха, директор по роботі з органами державної влади компанії «Elsevier B.V.» Марат Фатхуллін, представники МОНУ.

Сергій Квіт наголосив на важливості співпраці Міністерства освіти і науки з компанією «Ельсевір» – одним із найбільших у світі видавництв наукової, технічної і медичної інформаційної продукції, розробником і власником бібліографічної та реферативної бази даних SCOPUS.

«Із прийняттям нових Законів України «Про вищу освіту» і «Про науку і науково-технічну діяльність» ми розглядаємо нашу співпрацю з погляду забезпечення нового якісного рівня, оцінки якості наукової діяльності українських університетів і наукових установ із застосуванням зовнішніх критерії оцінювання», – наголосив міністр.

Заступник міністра Максим Стріха звернув увагу на важливість  наукових публікацій українських вчених у визнаних міжнародних наукових виданнях, які входять у провідні бібліографічні бази, що є важливою умовою налагодження міжнародних наукових контактів українськими вченими та, зокрема, кар‘єрного зростання молодих науковців.

Голова правління компанії «Elsevier B.V.» Йонг Сук Чі підтвердив намір компанії розвивати співпрацю з Міністерством освіти і науки, що спрямована на подальше зміцнення наукового й освітнього процесу в Україні.

Зокрема, «Ельсевір» розгляне можливості для формування інформаційних рішень, адаптованих до науково-дослідних й освітніх потреб української науки і суспільства, а також інструментарію застосування аналітичних даних, що належать компанії, в роботі відповідних інформаційно-аналітичних систем міністерства.

Окрім того, сторони вивчать можливості надання особливих умов отримання доступу наукового співтовариства України до повнотекстового контенту через Science Direct і до реферативної бази даних, а також до індексів цитування через Scopus для університетів і наукових організацій України.

Із метою підвищення рейтингу українських наукових досліджень у світовому медіапросторі сторони домовились про запровадження в 2016 році премії Scopus Award Україна в рамках глобальної ініціативи «Ельсевір», що визначатиме дослідників широкого спектру дисциплін (таких як природничі науки, медицина, фізика, соціальні та гуманітарні науки, хімія, математика, матеріалознавство, сільське господарство, науки про навколишнє середовище і т.д.)

Слід зазначити, що компанія «Ельсевір» – найбільше у світі видавництво наукової, технічної і медичної інформаційної продукції та послуг. Співпрацюючи зі світовими науковими спільнотами, компанія видає більш ніж 2 000 журналів і 1 900 нових книг щороку. Окрім друкарської продукції, видавництво пропонує такі інноваційні електронні продукти і ресурси, як ScienceDirect, MD Consult, Scopus, а також бібліографічні і реферативні бази даних в електронному вигляді. Компанія «Ельсевір» налічує понад 70 представництв по всьому світу.

Інформує прес-служба Міністерства освіти і науки України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *