Із метою належного опрацювання запиту Генеральної прокуратури України від 04.01.2016 р. № 21/2-18310-15 щодо проведення технічної перевірки достовірності результатів зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році та 2014 році в Українському центрі оцінювання якості освіти була створена відповідна робоча група.

За вказаними Генеральною прокуратурою України номерами сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання члени робочої групи проаналізували 859 робіт абітурієнтів 2014 року і 2015 року, шляхом зіставлення результатів автоматизованої обробки сертифікаційних робіт на відповідність оригіналам бланків відповідей, наданих регіональними центрами оцінювання якості освіти. За підсумками робочої групи були виявлені ознаки недостовірності результатів зовнішнього незалежного оцінювання, які знаходяться в базі даних Українського центру оцінювання якості освіти. Так, за 2015 рік виявлено, що не збігаються результати оцінювання 102 осіб, за 2014 – 90. Узагальнена інформація про результати технічної перевірки була передана Генеральній прокуратурі України 26.01.2016 року та 24.02.2016 року.

Звертаємо увагу, що у 2014 році було складено 867 223 тести, у 2015 – 812 179. Ознаки невідповідності виявлено у 185 роботах учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2014 року та 234 – 2015 року, що становить 0,02 % та 0,03 %, відповідно, від загальної кількості.

Міністерство освіти і науки України планує створити комісію з метою встановлення достовірності результатів, зазначених у сертифікатах, які були витребувані Генеральною Прокуратурою України для експертизи. Це дасть підстави Міністерству вжити відповідних заходів, передбачених законодавством.

Водночас повідомляємо, що з метою мінімізації ризиків будь-якого втручання до системи у майбутньому в Українському центрі оцінювання якості освіти вжито низку заходів, зокрема:

  • внесено зміни до організаційної структури установи, здійснено перерозподіл певних функцій між підрозділами;
  • оновлено кадровий склад ІТ- підрозділів і підрозділу, що відповідає за інформаційну безпеку;
  • чітко розмежовано функції розробників програмного забезпечення Інформаційно-телекомунікаційної системи УЦОЯО (ІТС), її експлуатантів, адміністратора системи безпеки;
  • забезпечення функціонування програмно-апаратного комплексу ІТС у приміщеннях Українського центру оцінювання якості освіти;
  • здійснюється побудова комплексних систем захисту інформації в ІТС, веб-застосунків ІТС, підсистем у регіональних центрах оцінювання якості освіти;
  • впроваджуються нові технології забезпечення цілісності та достовірності інформації, яка обробляється в ІТС та яка передається до інших систем, зокрема до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Підготовка до проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року відбувається відповідно до Календарного плану, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 1143 від 05.11.2015 р.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *