"Фінансова грамотність" учням до вподоби - dsc 044513 – 15 серпня в готелі «Русь» учителі-предметники обговорюють методику викладання курсу «Фінансова грамотність», який цьогоріч введено експериментально в низці навчальних закладах.

Цей курс має на меті ознайомити учнів 10 класу з сучасними фінансовими продуктами та послугами, а також допомогти молодим громадянам розвинути необхідні навички.

Протягом 2011 – 2012 навчального року в рамках пілотного проекту курс «Фінансова грамотність» упроваджено в 13 загальноосвітніх навчальних закладах Київської, Донецької, Львівської, Черкаської та Харківської областей. Ініціаторами проекту стали Міністерство освіти і науки, молоді та спорту, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти спільно з Університетом банківської справи Національного банку України, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Проектом «Розвиток фінансового сектору» (FINREP). До участі залучено 13 учителів і понад 570 учнів, які здійснювали апробацію навчально-методичного забезпечення: навчальних посібників, робочих зошитів, розроблених провідними науковцями й викладачами профільних ВНЗ.

Під головуванням Роберта Бонда, керівника проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» (FINREP) відбулося відкриття семінару. З вітальним словом до учасників звернулися: директор департаменту економічного аналізу та прогнозування НБУ Олександр Петрик, директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОНмолодьспорт Олександр Удод, головний спеціаліст відділу змісту середньої освіти та освіти національних меншин МОНмолодьспорту Роман Гладковський, спеціаліст з управління проектами фінансового сектору Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Наталія Бережна.

«Ідея семінару – зібрати викладачів, які вже мають річний досвід викладання курсу, і тих, хто з нового навчального року його викладатимуть», – зазначив Олександр Удод. – «Основними завданнями, які ми ставимо перед собою, – створити нормативно-правові засади викладання курсу і гідне навчально-методичне забезпечення».

На семінарі оприлюднено результати оцінювання та моніторингу курсу «Фінансова грамотність», проведеного Проектом «Розвиток фінансового сектору» (FINREP). Презентував результати старший фінансовий консультант проекту Олексій Куценко. За його словами, переважна кількість учнів і вчителів дали високу оцінку курсу – понад 84 % опитаних зазначили, що відчувають себе краще підготовленими, набули нових знань та навичок; 84 % опитаних рекомендували б цей курс друзям. Серед тем, які найбільше сподобалися: види пластикових карток, кредитів, для чого потрібні гроші, банківські депозити тощо. Найменше, за результатами опитування, сподобалися теми: реструктуризація кредитів, ринки капіталу, фінансова документація. 59 % респондентів визначили, що курс «Фінансова грамотність» треба викладати саме в 10-му класі ЗНЗ (18 % – в 11-му класі; 22 % – раніше 10-го класу).

Довідково: навчальна програма «Фінансова грамотність» розрахована на повний академічний рік (2 семестри), охоплює 4 блоки («Введення до власних фінансів», «Заощадження та інвестиції», «Запозичення», «Страхування та власний бюджет»), передбачено 31 урок. Серед найближчих перспектив у реалізації проекту – створення Інтернет-порталу, змістове наповнення якого допоможе вчителям у підготовці до занять, зокрема з’явиться можливість використовувати під час уроків відеолекції на окремі теми курсу.

 

За матеріалами прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *