Реанімаційний пакет реформ ініціює експертне обговорення Проекту Закону України «Про освіту»: шляхи перетворення законодавчих запобіжників неякісній освіті на запобіжники розвитку». Онлайн-трансляцію заходу, що відбудеться 28 березня о 15:00, здійснюватиме Освітній портал “Педагогічна преса”.

Проект Закону про освіту, підготовлений до повторного першого читання, суттєво змінився порівняно з початковим варіантом. Але дискусії з окремих ключових питань тривають як у робочих групах, так і в суспільстві.

Експерти з напряму освіти Реанімаційного пакета реформ прогнозують, що запобігти основним ризикам на етапі імплементації нового освітнього законодавства необхідно через роз’яснення та формування широкого суспільного дискурсу щодо таких питань:

 • Якою має бути структура освіти?
 • Як забезпечити якість освіти?
 • Як розподілити повноваження органів управління освітою?
 • Хто і як має фінансувати освіту?
 • Як співпрацювати громадськості та органам управління в розвитку освіти?
 • Яким є місце позашкільної та професійної освіти у загальній системі освіти?
 • Як не перетворити законодавчі запобіжники неякісній освіті, корупції, академічній недоброчесності, … на запобіжники розвитку?

Ці та інші дискусійні питання проекту нового Закону передбачається розглянути під час обговорення, яке організують Реанімаційний Пакет Реформ та Освітній портал «Педагогічна преса».

Експертне обговорення відбудеться 28 березня 2016 р. о 15:00 у приміщенні Освітнього порталу «Педагогічна преса», за адресою: м. Київ, вул. Олександра Довженка, 3 (мапа).

Долучитись до перегляду трансляції можна буде в день проведення заходу та пізніше на цій сторінці. Реєстрація не потрібна.

Свої запитання та пропозиції залишайте, будь ласка, у коментарях під цією публікацією.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

5 коментар до “Онлайн. 28 березня о 15:00 – експертне обговорення законопроекту «Про освіту»: шляхи перетворення законодавчих запобіжників неякісній освіті на запобіжники розвитку”
 1. За яким принципом буде фінансуватися позашкільна освіта? Чи буде розповсюджуватися принцип “гроши за дитиною”?

 2. Пані Світлано!Чекала від Вас більш креативного виступу, а не лише “хвалебного”! Невже у законі все гаразд?

 3. Добрий день. Я є юрист за фахом, правозахисник, викладаю право в ВНЗі (PhD). На сьогодні, необхідно ви рішити ще одне з найважливіших питань яке стосується загальної середньої освіти: повага до дітей, до їх честі та людської гідності. Ми отримали у спадок від радянських часів таку ситему освіти, яка побудована (і на сьогодні де інде застосовується) на приниженні, психологічному тиску, а іноді і фізичному. Деякі вчителі використовують ці “методи роботи” на практиці. Тому, необхідно передбачити обов’язкове проходження курсів для вчителів з питань: прав дітей, психологогічні особливоті розвитку дітей, особливості роботи з підлітками та ін.
  До роботи залучити не представників системи: соціальний захист, міністерство юстиції, МОН.., а громадські організації та правозахсників, хто працює в цьому напрямку. Має проводитись правоосвітницька діяльність в навчальних закладах – з вчителями. Доки в суспільстві, в освітянському середовищі, будуть нехтувати елементарними правами дітей, зміни не відбудуться.

  1. Згідна з Вами. Але хто захистить вчителя? Сьогодені ставиться обов”язковість здачі всіма учнями ЗНО, а ніхто не думає, що не всі мають однакові розумові здібності. Хтось може бути матетатиком, а хтось поетом, хтось механіком , а всі здають обов”язково українську мову. ” Хто народжений повзати, літати не буде.” І в чому вина вчителя, якщо учеві не дано знати …. Можна здавати ЗНО вчителям і МОН України, але чи покращаться розумові здібності учнів. Чому всіх ставлять під один рівень.
   Щодо прав учнів та батьків. Учні добре знають свої права. Вчитель сьогодні безправний. Його можна вибачте, “послати”, зайти на урок до нього без стуку, знімати на мобільний і просто нахамити. Так , Конституції є пряма стаття для подачі в суд за моральне приниження, але повірте, ні один вчитель не буде судитися. Я нікого не хочу образити. Але ЗНО потрібно не для всіх, а вчителя потрібно захистити на законодавчому рівні, підняти рівень відповідальності батьків.
   Ви юрист і повинні знати, який штраф платять батьки за невиконання своїх виховних функцій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *