В умовах децентралізації української держави має бути сформоване стратегічне розуміння важливості сфери фізичної культури та спорту. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Андрій Гевко під час парламентських слухань на тему «Шляхи розвитку фізичної культури і спорту в Україні в умовах децентралізації влади».

«Ключовими завданнями держави та суспільства є формування сучасної  культури фізичної досконалості та рухової активності, особливо в молодіжному середовищі», – наголосив заступник міністра.

За словами Андрія Гевка, сьогодні особливої уваги потребує підтримка фізичної культури та спорту в освітній сфері. Важливі завдання повинні бути вирішені на рівнях загальної, середньої, позашкільної та вищої освіти, а також освіти впродовж життя.

Для успішної реалізації завдань, визначених указами Президента України й актами уряду, Міністерством освіти і науки заплановано розроблення програми «Шкільний спортивний зал». Її метою є забезпечення навчальних закладів необхідним обладнанням  для виконання навчального процесу.

Окрім того, міністерством запропонована програма «Спортивний майданчик», метою якої є покращення матеріально-технічної бази дитячо-юнацьких спортивних шкіл, створення якісних умов для систематичних занять фізичної культури і спортом учнівської молоді. Популяризація фізичного виховання і спорту серед школярів та студентів повинна підтримуватися всіма доступними способами. Зокрема, проведення багатоступеневих змагань серед учнівської та студентської молоді, сприяння діяльності учнівських і студентських спілок фізкультурно-спортивної спрямованості, створення осередків у навчальних закладах.

Як зазначив заступник міністра, для виконання завдань щодо розвитку фізичної культури слід також враховувати досвід скандинавських країн. Наприклад, надання спортивних споруд незалежно від форм власності в безкоштовне користування в ранкові години для учнів і студентів. Для виконання програми з навчання плаванню дітей молодших класів треба звернути увагу на відновлення діяльності басейнів.

Щодо розвитку фізичного виховання і спорту у вищих навчальних закладах, то Міністерство освіти і науки вважає за доцільне при розробленні стандартів вищої освіти серед загальних компетентностей передбачити формування навичок рухової активності, зокрема з урахуванням професійної спрямованості. «Це не суперечить принципу автономії університетів і створює передумови для конкурентної боротьби навчальних закладів у побудові сучасної системи фізичного виховання», – наголосив Андрій Гевко.

Як повідомив заступник міністра, МОН внесло зміни до типової форми контракту з керівником державного вищого навчального закладу, щоб посилити його відповідальність щодо розвитку та модернізації змісту і форм фізичного виховання студентів, студентського спорту та відповідної матеріально-технічної бази. Відповідне рішення Уряду вже прийнято 21 березня цього року. Також міністерством ініційовано доповнення до норм часу для планування й обліку навчальної роботи та переліків основних видів методичної, наукової і організаційної роботи, педагогічних і науково-педагогічних працівників ВНЗ. У цих доповненнях передбачено віднести до навчального навантаження проведення занять із фізичного виховання у формі секційних, професійно орієнтованих індивідуально-консультативних занять.

Андрій Гевко зазначив, що Міністерство освіти і науки відкрите для пропозицій і слушних порад щодо необхідності змін у модернізації галузі фізичної культури і спорту. «Вдосконалення сучасної системи фізичного виховання і спорту неможливе без консолідованих і скоординованих зусиль Парламенту та Уряду, центральних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, науковців та фахівців галузі», – наголосив заступник міністра.

Інформує прес-служба МОНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *