Освітянське життя Сєвєродонецька, що зараз є адміністративним центром Луганської області, в останні тижні березня позначилося роботою виставки для учнів та студентів  «Кожен має право знати свої права». Експозиція, що працюватиме тут до 31 березня, подорожує різними регіонами України.

Її гідами в Сєвєродонецьку стали місцеві ровесники відвідувачів – спочатку в колегіумі Києво-Могилянської Академії, потім – у школі № 5 та Східноукраїнському національному університеті імені В. Даля. Для них організатори виставки з Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), правозахисного центру “Поступ”, благодійного  фонду “Восток-SOS” провели тематичні  семінари.

Екскурсії виставкою, на думку педагогів і самих старшокласників та студентів, добре доповнили навчальні курси з права. У кількох розділах наочно висвітлені теми «Еволюція прав людини», «Цінності прав людини», «Права дитини» та «Окремі аспекти захисту прав людини».

Тут вміщені й коментарі до певних прав і понять,  європейських і українських законодавчих норм, приклади та ілюстрації стосовно відновлення порушених прав людини, їх захисту. Поряд – відгуки юних правознавців, громадських активістів, досвідчених  правозахисників. Ознайомлення з цими матеріалами допомагає краще розібратися в правових питаннях.

Як повідомила регіональний координатор заходу Юлія Красильникова, мандрівна експозиція «Кожен має право знати свої права» є мобільним навчально-методичним засобом і пропонується для використання як додатковий наочний методичний матеріал у системі офіційної освіти для освітніх, просвітницьких, інформаційних заходів і акцій недержавних організацій.

Виставка стала своєрідним майданчиком для дискусій, навчання і дій, спрямованих на підтримку та захист прав людини.  Це є ще однією метою її всеукраїнського туру за програмою USAID «Права людини в дії», що в нашій країні впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Семен Перцовський, журналіст

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *