У середу, 23 березня, в приміщенні департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації відбувся круглий стіл з учасниками міжнародної науково-практичної конференції «Обмін міжнародним досвідом як засіб підвищення якості навчання».

Представників освіти Азербайджану щиро зустріла і привітала директор департаменту Олександра Небожук. Аждар Агаєв – голова Ради освіти Азербайджанської Республіки, професор, доктор педагогічних наук – у відповідь на привітання висловив подяку та повагу організаторам і учасникам, сказав, що за 2 дні, проведені у Львові, учасники міжнародної конференції стали справжніми друзями, які давно знають і розуміють одне одного. Найбільше гостей вразила любов українців до них.

До пізньої ночі учасники круглого столу в форматі доповідей і живої дискусії обговорювали актуальні питання сучасної освіти. Своє бачення, якою може бути школа, розкрили азербайджанські представники освіти: директори шкіл, учителі, викладачі, науковці. Від української сторони участь у круглому столі взяли працівники комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти».

Спільними, близькими для всіх учасників конференції виявилися проблеми виховання патріотизму, любові до Батьківщини і народу, моніторингу якості виховного простору, зв’язку батьків і школи (Рамазанова Шахджахан Хамамед гизи, Ольга Банах), організації республіканських конкурсів для вчителів і учнів (Аліфова Айнур Акіф гизи, Леся Гриза), організації професійного розвитку вчителів (Алекберова Тахміна, Ольга Каличак). Заступник директора з наукової роботи ЛОІППО, кандидат педагогічних наук Наталія Пастушенко розповіла про перспективні українські інновації (освіта для сталого розвитку, медіаосвіта, міжкультурна освіта, школа сприяння здоров’ю, Всеукраїнський експеримент «Система формування ціннісних орієнтацій учнів засобами мовно-літературної освіти», музейна педагогіка, інклюзивна освіта). З інноваціями в Азербайджанській Республіці познайомила учасників конференції Джафарова Махсаті.

Завідувач кафедри освітньої політики ЛОІППО Мирослава Товкало небайдуже як безпосередній учасник і втілювач розповіла про міжнародні освітні проекти ЛОІППО, головна мета яких – інтеграція України в європейський освітній простір, упровадження основних пріоритетів освітньої реформи («Шкільна академія підприємництва», «Нова українська школа», «Вчителі англійської мови – агенти змін», «Розвиток громадянських компетенцій в Україні», програма «Erasmus+» та ін.), висловивши наприкінці свого виступу сподівання на утворення спільного україно-азербайджанського проекту.

Із цікавістю учасники круглого столу послухали доповідь старшого викладача кафедри освітньої політики ЛОІППО Маргарити Носкової на тему: «Українсько-естонський освітній проект «Міксіке в Україні». Міксіке – це освітнє онлайн-середовище, що дає можливість педагогам, учням та їхнім батькам створювати електронні навчальні матеріали, організовувати та проводити освітні заходи.

Найбільш актуальною для гостей із Південного Кавказу виявилася тема інформаційно-комунікативних технологій, використання інтерактивної дошки на уроках математики, інформатики, іноземної мови та інших предметів (Мелікова Ірада, Рзаєва Айтадж, Казієва Хумар, Багірова Матанат та ін.). Українське бачення теми «Використання ІКТ у навчальному процесі та професійному розвитку педагогів» представила завідувач кабінету інформаційних технологій навчання Лілія Палюшок.

Ольга Парчевська, завідувач відділу автоматизованої обробки інформації та комунікативної діяльності у сфері освіти КЗ ЛОР «Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека», провела для учасників круглого столу онлайн-мандрівку рубриками «Освітнього порталу Львівщини», де зібрана вся освітня інформація області, представлені всі освітні заклади Львівщини, що знаходяться під увагою департаменту освіти і науки ЛОДА; освітлюються в той самий день гарячі освітні новини області й України.

Також гості поділилися з учасниками конференції болем азербайджанців про зруйновані міста, села, домівки, вбитих матерів і дітей Нагірного Карабаху. Карабах – це не просто багата на історію територія, а й культурно-мистецький центр Кавказу, батьківщина багатьох азербайджанських учених, музикантів, письменників, поетів. Тут розташований унікальний Музей хліба Агдам. Карабах славиться ще одним багатством, яким він здавна пишається і ділиться з усім світом, – це унікальна порода карабаського коня, оспівана відомими поетами людства.

Професор Аждар Агаєв висловив сподівання, що делегація Азербайджану повернеться додому з великим досвідом, почуттями і знаннями. Кавказькі гості зазначили, що не можуть, на жаль, подарувати українцям весь Азербайджан, але на згадку про зустріч презентують представникам департаменту частинку своєї країни у вигляді вишитої руками картини – карти Азербайджанської Республіки.

Освітній портал Львівщини

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *