24 березня 2016 року заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей і Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Корнел Іонеску присвятили свою першу зустріч обговоренню питань співробітництва у сфері загальної середньої освіти.

У зустрічі взяли участь Другий секретар Посольства Румунії в Україні Іон Навал, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Юрій Кононенко, фахівці міністерства.

Павло Хобзей зазначив, що Міністерство освіти і науки надає особливого значення розвитку мов національних меншин і підтримуватиме ініціативи та пропозиції представників культурних товариств України. У 2014 році було вперше впроваджено проведення всеукраїнських олімпіад із мов, якими ведеться навчання у школах. Заключні тури інтелектуальних змагань проходять у кількох регіонах, а саме в місцях компактного проживання представників національних меншин.Зокрема, четвертий тур олімпіади з румунської мови і літератури відбудеться 29 березня цього року в Чернівцях.

Посол Румунії Корнел Іонеску запевнив, що Посольство Румунії в Україні й надалі продовжуватиме надавати підтримку в оздоровленні українських дітей із Донбасу, сприятиме забезпеченню умов для вивчення румунської мови, а також співпраці в галузі освіти двох країн.

Серед пріоритетів, окреслених співрозмовниками, – майбутня співпраця в роботі комісії з розроблення шкільних підручників із різних предметів для загальних освітніх навчальних закладів з навчанням і вивченням румунської мови, підготовка вчителів румунської мови і літератури, школи з навчанням румунською мовою.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *