Плідною виявилася  участь Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля в проекті Міжнародного благодійного фонду «Cosmopolitan Project Foundation». За підсумками цього проекту  делегація університету на чолі з його ректором, доктором фізико-математичних наук, професором Ольгою Поркуян побувала в європейських  університетах.

Загалом Україну представляли делегації п’ятьох українських переміщених університетів Луганської та Донецької областей: СНУ ім. В. Даля, Донецького національного університету, Донецького технічного університету, Донецького національного університету економіки і торгівлі, Інституту іноземних мов, що раніше працював у м. Горлівці.

Беручи участь у проекті, колектив Далівського університету інформував громадськість про ситуацію на сході України загалом і в переміщених університетах зокрема. Водночас студенти ознайомилися з європейською системою освіти, а викладачі переймали досвід колег ЄС, щоб використати його у реформуванні вітчизняної системи вищої освіти.

За вісім березневих днів представники України побували в кількох університетських містах Франції та Бельгії. У Парижі, в Культурно-інформаційному центрі Посольства України у Франції, вони зустрілися з Послом України Олегом Шамшуром. Потім, ознайомлюючись із пріоритетами французької системи освіти, відвідали Міністерство закордонних справ Франції.

На  зустрічі в Молодіжному центрі Yves Robert представники молодіжних організацій Франції розповіли про своє  студентське самоврядування, а також обговорили з українськими ровесниками особливості залучення молоді до громадського життя своїх країн.

На конференції «Ситуація на сході України та її вплив на діяльність університетів» учасники проекту розповіли французьким колегам про вирішення проблем, пов’язаних із переїздом, представили наукові доробки. Під час обговорення доповідей йшлося про шляхи вдосконалення навчального процесу, наукових досліджень, перспективи розвитку переміщених вишів.

За підсумками поїздки ректор СНУ імені  В. Даля Ольга Поркуян зазначила: “Відновлення наукового та освітнього потенціалу потребує значних зусиль колективу університету. Підтримка та розуміння європейських колег наразі для нас – вкрай важливі”.

За результатами проекту «Cosmopolitan Project Foundation» планується розширення співпраці між ВНЗ французького  регіону Іль-де-Франс і переміщеними українськими університетами в науковій та освітній діяльності.  Керівництво  СНУ імені В. Даля вже, зокрема, підписало договір про співробітництво з Паризьким Інститутом східних мов і цивілізацій, який уже передав першу партію посібників для Далівської бібліотеки. Далівці також активізують діяльність Асоціації «Луара» для здійснення наукових обмінів з Університетом Жана Моне (м. Сент-Етьєн), Національною інженерною школою Сент-Етьєна, Лабораторією фізики поверхонь та тонких шарів Політехнічної школи Парижа тощо.

У рамках  проекту Міжнародного благодійного фонду «Cosmopolitan Project Foundation» зазначені українські виші налагоджують й співробітництво з французькими університетами зі створення програм подвійних дипломів магістрів. Буде також забезпечена участь викладачів і студентів у європейських програмах академічної мобільності.

Семен Перцовський, журналіст

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *