24 березня в Черкаському вищому професійному училищі будівельних технологій відбулася перша учнівська наукова конференція «Інноваційні аспекти розвитку професійно-технічної освіти: учнівські ініціативи». Конференція присвячена розвитку професійно-технічної освіти Черкащини та  її інтеграції у світовий науковий простір.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася директор училища В. Молоцило, яка акцентувала увагу на необхідності проведення наукових конференцій, оскільки закладу присвоєно вищий рівень.

Конференція охоплювала такі блоки питань: інноваційні технології розвитку галузі; самоосвіта – основний чинник професійної компетентності учнів; сучасний погляд на викладання предметів загальноосвітньої підготовки; учнівське самоврядування як один з аспектів розвитку творчих здібностей учнів і формування активної життєвої позиції.

Перший блок  був побудований на співпраці навчального закладу із соціальними партнерами-виробниками будівельних матеріалів. Змістовним і цікавим  був виступ учня ІІ курсу Богдана Бородіна , який здобуває професію «Штукатур; лицювальник-плиточник; маляр». Богдан переконаний, що виконання малярних робіт застарілими матеріалами не забезпечить очікуваного результату на високому професійному рівні.  Оволодіти професією «Маляр», на думку Богдана, можливо лише за умови засвоєння сучасних технологій і використання новітніх матеріалів.

З цікавістю учасники конференції і гості слухали виступ першокурсника Юрія Павлика з теми «Самоосвіта – основний чинник професійної компетентності учнів». Промовець наголосив на необхідності отримання достатнього рівня математичних знань, зокрема з геометрії, при оволодінні професією «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування; монтажник гіпсокартонних конструкцій». Окреме місце у виступі було відведено найпоширенішій інформаційній технології – дистанційній освіті – як одній із форм навчання майбутнього.

Виступ Івана Поліщука, учня ІІ курсу, на тему «Українська мова і література – основа формування особистості» з блоку «Сучасний погляд на викладання предметів загальноосвітньої підготовки»  вразив присутніх своєю патріотичністю.

«Людина майбутнього України повинна розуміти красу мови, грамотно розмовляти і писати, влучно висловлювати свої думки», – наголосив Іван і продекламував свій сенкан, на який його надихнула любовна лірика Івана Франка , а також  вірш «Ніч», складений під враженням вивчення поезії українських класиків. Іван переконаний, що колись в Україні буде престижно знати кілька мов, а спілкуватися – українською.

У рамках Року англійської мови в Україні в училищі проводиться комплекс заходів, спрямованих на активізацію вивчення англійської мови молоддю. Цій темі був присвячений виступ учениці І курсу професії «Плодоовочівник-квітникар» Олександри Толстоліцької. «Вивчення іноземних мов – нелегка справа. Це тривалий і складний процес, що потребує багато часу і зусиль», – вважає учениця. «Це мова політиків, науковців, працівників сфери торгівлі, культури. Це мова великої літератури. Володіючи англійською мовою, ми розширюємо кругозір, спілкуємося з мешканцями інших країн, долучаємося до іншої культури, йдемо кар’єрними сходинками і по-новому дивимося на навколишній світ», – стверджує Олександра.

Тему  «Учнівське самоврядування як один з аспектів розвитку творчих здібностей учнів та формування активної життєвої позиції» розкрив у своєму виступі учень І курсу Сергій Гейко, віце-президент учнівського самоврядування училища. Сергій наголосив на тому, що, беручи участь в учнівському самоврядуванні, молодь забезпечить собі  в майбутньому реалізацію громадянських прав. А це сприятиме не тільки професійному зростанню, а й подальшій адаптації в суспільстві.

Учні, які виступили  на конференції, а таких було 11, внесли пропозиції до рішення, яке  стане основою розвитку Черкаського вищого професійного училища будівельних технологій.

ДНЗ «Черкаське вище професійне училище будівельних технологій»

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *