ДНУ імені Олеся Гончара: план держзамовлення виконано - DSC02818У рамках цьогорічної вступної кампанії бажання вступити до Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара виявило більш як 30 тисяч абітурієнтів. За даними МОНмолодьспорту, ДНУ – єдиний серед ВНЗ Дніпропетровщини, що за кількістю поданих заяв увійшов до рейтингу ТОП-10 ВНЗ України, посівши в ньому сьоме місце.

Зокрема, приймальною комісією Дніпропетровського національного університету було зареєстровано понад 25 тисяч заяв у паперовій формі і більш як 6000 – за допомогою Інтернету, що значно перевищило минулорічні показники. «У нинішньому році відзначаємо істотне збільшення кількості абітурієнтських заяв, у тому числі й електронних. Тих, хто бажав здобути вищу освіту саме в ДНУ, не злякало навіть підвищення прохідного бала з профільних предметів до 140. На кількості поданих заяв це майже не позначилося», – каже відповідальний секретар приймальної комісії ДНУ Сергій Олександрович Давидов.

Державне замовлення ДНУ імені Олеся Гончара на підготовку бакалаврів, спеціалістів і магістрів цього року становило 3 555 осіб – шостий показник серед ВНЗ України. «Відповідно до доведених університету обсягів держзамовлення на навчання за ОКР “бакалавр” на базі повної загальної середньої освіти університет отримав право набрати 1 789 осіб (з них – 1 669 осіб за денною та 120 – за заочною формами навчання), – повідомив Сергій Олександрович. – Якщо порівнювати ці цифри з даними минулого року, набір збільшено на 532 особи, або на 47 відсотків. Зростання відбулося за такими напрямами: математика, фізика, прикладна фізика, комп’ютерні науки, мікро- та наноелектроніка, телекомунікації, приладобудування, виробництво літальних апаратів, системний аналіз, біологія. Це стосувалося і прийому бакалаврів за заочною формою навчання. Якщо торік план прийому становив 55 осіб, то нині – 120, що на 65 осіб більше. До прийому 1 789 осіб на навчання за ОКР “бакалавр” на базі повної середньої освіти треба додати ще 162 місця за денною формою навчання та 71 місце за заочною формою на базі молодшого спеціаліста. Це пов’язано з рішенням уряду підтримувати розвиток IT-галузі, новітніх технологій, промислового комплексу в Україні», – констатує Сергій Давидов.

За підсумками абітурієнтської кампанії в ДНУ, конкурс на напрями, де було збільшено держзамовлення, виявився високим. Зокрема, на напрями підготовки “Комп’ютерні науки” і “Програмна інженерія” він становив15 осіб на місце, “Комп’ютерна інженерія” – 14 . Серед інших інженерних і технічних напрямів – 5 – 8 абітурієнтів на місце.

Традиційно високі конкурси були на економічних, юридичному й інших гуманітарних напрямах. Наприклад, “Туризм” – 46 осіб на місце, “Міжнародні економічні відносини” – 36, “Правознавство”, “Управління персоналом” і “Китайська мова” – по 35 осіб на місце. Всі рекорди побив напрям підготовки “Реклама і зв’язки з громадськістю”, де конкурс становив 160 осіб на місце.

У цілому, за словами Сергія Олександровича, вступна кампанія – 2012 у ДНУ імені Олеся Гончара пройшла без особливих випадків. “Загальний план прийому абітурієнтів на держбюджетні місця успішно виконано. Нині приймальна комісія веде роботу із зарахування до ДНУ в межах ліцензованого обсягу студентів контрактної форми навчання, що триватиме до 25 серпня”.

За матеріалами прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *