У понеділок, 21 березня відбулося розширене засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти. Його учасники обговорили і схвалили остаточну редакцію проекту закону України “Про освіту”,  що невдовзі буде внесений до парламенту на повторне перше слухання. Очевидно, його обговорення в сесійній залі спричинить чимало дискусій. Яким буде закон після ухвалення його Верховною Радою? Це запитання хвилює нині не лише працівників середньої школи, а й коледжів.

З ініціативи проректора “Львівської політехніки” Романа Коржа, який опікується коледжами, що входять до структури  університету, відбулася нарада  очільників цих навчальних закладів, котрі висловили своє бачення нового закону.

Директор автодорожнього коледжу Михайло Брегін передав  колегам текст законопроекту  з порівняльною таблицею запропонованих і узгоджених положень документу. Ті, у свою чергу, висловили  міркування щодо цього варіанту.

Найважливіше, що коледжі в запропонованому проекті закону визнаються вищою професійною освітою, які й надалі готуватимуть молодших спеціалістів на базі 9 класів. Передбачене збереження ступеневої освіти, можливість після закінчення коледжу продовжити навчання у ВНЗ за скороченою програмою підготовки.

Новий закон, як наголошували учасники наради, повинен зберегти фінансування коледжів із державного бюджету. Це питання хвилює директорів через перипетії з фінансуванням профтехосвіти. Вони висловилися також  за ухвалення окремого закону, що детальніше регламентував би діяльність коледжів у системі професійної освіти.

Учасники наради вирішили донести свої міркування до народних депутатів України, які представляють Львівщину, Івано-Франківщину та Хмельниччину  (у цих областях розташовані  коледжі “Львівської політехніки”), щоб під час обговорення вони обстоювали запропонований  законопроект.

             Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *