В Овідіополі Одеської області відкрили незвичайну школу, в якій діти навчатимуть одне одного, а також слухатимуть лекції відомих експертів у режимі онлайн.

Радник голови Одеської ОДА з питань освіти і науки Станіслав Дрогаєв розповів, що школи такого типу організовують за педагогічними принципами індуса з Британії Сугата Мітра, який досліджував самоосвіту індійських дітей і довів, що будь-яка дитина в компанії однолітків може за дев’ять місяців оволодіти комп’ютерними навичками на рівні офісного клерка.  “Він монтував у стіни класів комп’ютери з вільним інтернетом і довів, що навіть без знання англійської дитина освоює текстовий редактор, вчиться шукати та компонувати інформацію тощо“, – розповідає Станіслав Дрогаєв.

СОНП (самостійно організовані навчальні заклади) організовують на базі місцевих бібліотек, будинків культури та шкіл. Фінансування змішане: частину коштів виділяє місцева влада, частину — бізнес і благодійні фонди. Зовсім скоро стартує програма навчання співробітників СОНП проектного менеджменту, інноваційних освітніх методів і техніки побудови спільнот. Наша мета — організація таких навчальних просторів у всіх великих селищах області та об’єднання їх в єдину мережу. Ми хочемо, щоб кожна дитина мала доступ до сучасної освіти і місце, в якому можна розкрити свій потенціал і повірити у свої сили“, — говорить Дрогаєв.

За його словами, співробітники СОНП — не вчителі. “Вони наставники і мотиватори для дітей. Навчання відбувається за трьома напрямами. Зокрема, діти вчаться створювати проекти бюджетів, шукати кошти на реалізацію проектів, вивчають ІТ-напрям, дизайн, вчаться веб-дизайну, а також працюють у розмовних клубах і за допомогою трансляції “Хмари бабусь” вивчають англійську мову. Це всесвітній проект Мітри — дві тисячі англійських пенсіонерок, колишніх учителів, які викладають онлайн“, — зазначив чиновник.

Навчання в такій школі безкоштовне, і навчатися  можуть усі охочі — діти від 8 до 16 років. Перший СОНП в Одеській області відкрився 2,5 роки тому – під нього переобладнали зал бібліотеки в Арцизі.

Інформує “Сегодня”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *