25 березня 2016 року на базі Херсонського політехнічного коледжу Одеського національного політехнічного університету відбулася робоча зустріч Ради ректорів і директорів навчальних закладів ІІІ – IV та І – ІІ рівнів акредитації Херсона. Херсонський політехнічний коледж радо вітав гостей у своїх стінах і показав високу організаційну підготовку. В холі навчального закладу було організовано виставку, на якій гості могли побачити науково-прикладні дослідження студентів коледжу.

Свої розробки представили всі спеціальності коледжу: інженерія програмного забезпечення; галузеве машинобудування; виробництво, сервісне обслуговування та експлуатація двигунів внутрішнього згорання; комп’ютерні технології в машинобудуванні; автомобільний транспорт; енергетика, електротехніка та електромеханіка; підприємництво, торгівля та біржова діяльність; економіка; облік і оподаткування; туризм. На виставці було презентовано такі роботи, як платформа для 3D-сканування об’єктів, модель ортопедичного екзоскелета, фрезерний верстат з програмним управлінням, пристрій «Оптична ілюзія», лабораторний комплекс перевірки технічного стану системи охолодження автомобіля, світлодіодний годинник та ін. З представленими роботами мав змогу ознайомитися і народний депутат, перший заступник голови Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України О.В.Співаковський, який, оглядаючи роботи, зазначив, що про такі чудові вироби повинен дізнатися ринок праці, а студенти мають навчитися гідно представляти свої проекти.

Робочу зустріч очолював голова Ради ректорів ВНЗ ІІІ – ІV рівнів акредитації Херсонської області, ректор Херсонського національного технічного університету Ю.М.Бардачов, який у вступному слові наголосив на досягненнях наукової бази Херсона, адже тільки на останньому засіданні колегії МОН України затверджено 6 професорів, 3 доктори та 18 кандидатів наук, 21 доцент, які працюють у чотирьох ВНЗ нашого міста.

Народний депутат О. Співаковський вів розмову про базовий закон «Про освіту», модель фінансування, а також про те, що при вишах повинні бути бізнес-школи, які вчили б студентів самостверджуватися, заробляти кошти власними здобутками. А навчальні заклади повинні також і самі докладати зусиль для знаходження джерела інвестування.

Також на засіданні ради ректорів обговорювали питання стосовно розвитку освіти на Херсонщині, зокрема фінансування, інтеграцію навчальних закладів, структуризацію освіти, ЗНО як інструмент виміру знань, питання відпрацювання студентами медичних навчальних закладів тощо. Директор Херсонського політехнічного коледжу О.Є.Яковенко порушив питання стосовно того, чому середня спеціальна освіта не може бути окремою ланкою. Керівник ВНЗ зазначив, що представлені на виставці роботи – приклад того, чим спеціальна освіта відрізняється від професійно-технічної, і що без середньої технічної ланки економіки не буде.

Виступаючи на засіданні, начальник управління освіти та науки Є. Криницький наголосив, що в Херсонській області визначені пріоритетні напрями розвитку економіки, зокрема сільське господарство, туризм, промисловість і морська справа. Саме на цих напрямах повинні сконцентруватися ВНЗ області.

Начальник морської академії В. Ходаковський зазначив, що так звана ступенева освіта, яка реалізується в Херсонській морській академії вже багато років (професійний морський ліцей – морський коледж – морська академія), дає можливість максимально збалансувати інтереси ВНЗ і роботодавців. Завдяки такій співпраці випускники академії постійно та стабільно затребувані роботодавцями.  Ректор Херсонської академії неперервної освіти А.М. Зубко висловив думку, що в окремих районах області слід відкривати факультети, підрозділи від університетів, щоб підняти рівень освіти в регіоні. Користуючись нагодою, всі присутні привітали з 55-річним ювілеєм начальника Херсонського обласного управління фізичного виховання і спорту Міністерства освіти і науки України Ю.Б.Кана та з 20-річчям роботи на посаді ректора ХНТУ Ю.М.Бардачова.

Херсонський політехнічний коледж ОНПУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *