На базі економічного факультету Запорізького національного університету відбулася підсумкова науково-практична конференція II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за галуззю «Математичні методи, моделі в економіці». Учасником наукового конкурсу став 21 студент із найрізноманітніших ВНЗ України. Долучилися до засідань і наукові керівники молодих учених – близько 20 професорів, провідних фахівців з економічних наук.

Метою конкурсу є активізація наукової роботи студентів як найважливішого фактора формування фахівців нового типу, залучення студентів до розвитку науки та вирішення практичних завдань, що пов’язані з системною аналітикою в різних сферах економіки, зокрема в прогнозуванні економічних процесів, підготовці, обґрунтуванні та прийнятті рішень, що неможливо без застосування сучасних математичних методів і моделей.

Традиційно право на організацію заходу надається найкращим вишам країни з відповідного напряму. Другий рік поспіль конкурс відбувається на базі кафедри економічної кібернетики Запорізького національного університету під керівництвом завідувача – доктора економічних наук, професора Наталії Максишко.

Під час пленарного засідання конференції з привітальними словами до присутніх звернулися представники адміністрації вишу, факультету та гості: проректор із наукової роботи ЗНУ, професор Геннадій Васильчук, декан економічного факультету ЗНУ, професор Алла Череп та провідний спеціаліст рекрутменту ІТ-холдингу «Noospherе» Денис Серіков.

Проректор Геннадій Васильчук від імені ректора Миколи Фролова привітав поважних гостей і студентів та наголосив на тому, що сьогодні вони є науковою елітою країни. Участь у конкурсі такого високого рівня є показником знань студентства та їхньої ерудованості.

А декан Алла Череп подякувала науковим керівникам студентів за підтримку своїх вихованців, допомогу в реалізації їхнього інтелектуального потенціалу. Не оминула увагою й актуальність обраних для аналізу тем: «Для сьогоднішнього суспільства та економічної ситуації України дуже важливими є порушені студентами теми. Їх результати та висновки можуть стати в пригоді багатьом економікам-практикам». Алла Василівна завершила свій виступ словами вдячності представникам кафедри економічної кібернетики за їхню ініціативу та організацію заходу.

Загалом до участі було подано 84 наукові роботи з 44 вишів із 25 міст України. У представлених студентських наукових розробках досліджене широке коло соціально-економічних проблем, що виникають на всіх рівнях економіки: від мікро- до макрорівня. Об’єктами дослідження обрано підприємства, що спеціалізуються на різних галузях (торговельній, промисловій, сільськогосподарській тощо), розглядалися проблеми безробіття та соціального розвитку регіонів, а також динаміка товарних і фінансових ринків, економічні проблеми системи вищої освіти тощо.

Серед цих робіт конкурсна комісія, до складу якої увійшли доктори економічних наук із Києва, Харкова, Львова, Черкас, Запоріжжя, Тернополя, відібрала до участі в II турі 21.

У результаті напруженої боротьби дипломи І ступеня отримали учасники: Даниїл Керечанін (Київський національний університет імені Тараса Шевченка із роботою «Застосування реальних опціонів для оцінювання інвестиційних проектів»), Аліна Онучак (Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького – «Аналіз фондового ринку мережними методами»), Ірина Черенкова (Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця – «Моделі оцінки ефективності рекламної кампанії в мережі Інтернет»), Наталія Савчук (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника – «Моделювання процесів оцінки та аналізу порогових рівнів економічної безпеки регіону»).

Студенти-кібернетики Запорізького національного університету теж запропонували нові цікаві підходи до подолання гострих проблем, пов’язаних із управлінням промисловістю, що особливо актуально для розвитку регіону. Диплом ІІ ступеня, який отримала студентка 4 курсу економічного факультету ЗНУ Анна Лукашенко («Математичні моделі та методи в обґрунтуванні інноваційної пропозиції щодо випуску нової продукції промислового підприємства (ПАТ «Запоріжсталь»)»), став гідною оцінкою праці талановитої студентки та її наукового керівника – доцента кафедри економічної кібернетики ЗНУ Сергія Чеверди.

Також дипломи ІІ ступеня отримали: Вадим Ковадло (ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», «Прогноз фондоозброєності секторів економіки України на підґрунті узагальненого дискретного логістичного відображення»), Анастасія Коркішко (Українська академія банківської справи, м. Суми, «Моделювання виявлення шахрайських операцій з кредитними картками в комерційних банках з використанням «SAS ENTERPRISE MINER»»), Ольга Ничик та Артем Трофимчук (Тернопільський національний економічний університет, «Реклама як фактор фінансової стабільності бренду»), Анастасія Сорока (Львівський навчально-науковий інститут ДВНЗ «Університет банківської справи», «Побудова стратегії депозитної діяльності банку в умовах невизначеності»), Анна Тіщенко (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, «Аналітичні можливості різних методів інтегрального оцінювання міжнародної інвестиційної позиції»).

Привітали та нагородили дипломами переможців проректор із наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук і завідувач кафедри економічної кібернетики Наталія Максишко.

Також для учасників конференції представниками Наукової бібліотеки ЗНУ була підготовлена виставка видань економічної тематики – книги, періодика, роботи викладачів економічного факультету Запорізького національного університету.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *