30 березня 2016 року на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти обговорювали  проект закону України «Про освіту» (доопрацьований) № 3491, який раніше було направлено до Комітету з метою його підготовки до повторного першого читання.

Голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич подякувала усім учасникам робочої групи, що працювала над законопроектом, бо, як зазначила вона, дискусія була нелегкою, консенсус щодо деяких питань так і не було знайдено, а також залишилися робочі завдання до другого читання. «Вважаю, що на цьому етапі ми нарешті маємо доволі цілісну і системну реформу освіти, яка описана в базовому законодавчому акті. Законопроект вирішує багато питань, які виникали до попередніх редакцій», – наголосила Лілія Гриневич. Вона зазначила, що мета – відповісти на виклики, які стоять перед системою освіти та державою з європейськими амбіціями, – досягнута в законопроекті.

Голова Комітету повідомила присутнім, що нарешті досягнуто правильної структури законопроекту та додано ті статті, які можна виправляти між першим і другим читанням. Лілія Гриневич перерахувала основні змістові речі, додані в проекті: описано сучасну українську школу з її відмінностями від сьогоднішньої школи; визначено статус педагогічних і науково-педагогічних працівників як провідників реформ; розроблено механізми для забезпечення рівності доступу до освіти, зокрема в сільській місцевості, та взаємозв’язку освіти та ринку праці; позиціонування професійно-технічної та вищої професійної освіти, джерелом фінансування якої визначено державний бюджет. Голова Комітету засвідчила наявність цілої низки додаткових прогресивних норм у законопроекті.

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти вирішив рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України «Про освіту» (доопрацьований) для розгляду в першому читанні.

Відео із Комітету ВР з питань науки і освіти! 30 березня – обговорення проекту закону України про освіту

Інформує прес-служба Комітету ВР України з питань науки і освіти 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *