На факультеті соціології та управління Запорізького національного університету відбулася ІV міжнародна наукова конференція «Соціальне прогнозування та проектування майбутнього країни: миротворення у гібридних війнах».

Її організаторами та учасниками виступила низка вітчизняних і закордонних ВНЗ, державних, наукових і громадських організацій: Міністерство освіти і науки України, Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізька обласна рада, Міжрегіональне управління національної державної служби у Дніпропетровській та Запорізькій областях, Соціологічна асоціація України, Національне агентство України з питань державної служби, Центр стратегічного прогнозування та проектування, Союз соціальних технологів України, Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», Запорізький національний університет та ФСУ, Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова, Королівський коледж (Нью-Йорк), Кавказький міжнародний університет та Шведський інститут.

Під час конференції відбулося обговорення проблем соціального прогнозування та форсайтних досліджень у галузі соціального проектування майбутнього країни, зокрема в умовах ведення гібридної війни. Йшлося також про вдосконалення інструментарію систематизації та пошук і використання нових ефективних методів стратегічного соціального управління в контексті модальності майбутнього.

На пленарному засіданні виступили науковці, які звернули увагу на новітні світові досягнення і технології в галузі соціального прогнозування, а також окреслили можливі перспективи розвитку українського суспільства. Зокрема, декан факультету соціології та управління ЗНУ, професор Максим Лепський розповів про новітній напрям досліджень, які проводяться вченими факультету. У рамках проекту «Вісім фабрик думки» розпочалася робота з перспективного прогнозування шляхів розвитку нашої країни та виходу з кризи, в якій перебуває наша країна в умовах гібридної війни. Своє розуміння, порівняльні моделі та прогнози надали в рамках цієї роботи науковці восьми країн із різних регіонів світу: Білорусі, Польщі, Вірменії, Грузії, Канади, Росії, Туреччини, Гватемали. Ними була представлена низка сценаріїв розвитку подій в Україні, у яких наша держава розглядалася і як суб’єкт, і як об’єкт дії. Дослідження триває, тому поки що зроблені лише попередні висновки.

Почесний гість і знаний науковець, директор Інституту управління та економіки освіти НПУ ім. М. П. Драгоманова професор Володимир Бех представив прогностичні перспективи розвитку людської цивілізації у своїй презентації «Метаморфози духовного розвитку планетарного світу у контексті ІІІ тисячоліття».

Гість ЗНУ – завідувач кафедри філософії Донецького національного університету, професор Роман Додонов представив учасникам конференції дослідження на злободенну тему «Розділені університети – розділене суспільство». Він розглянув питання, що стосуються проблем евакуйованих зі східної України університетів, викладачів і студентів, а також вказав на той факт, що ці питання мають регулюватися вітчизняним законодавством.

Доповнюючи думку колег, голова Київського відділення Українського інституту стратегії глобального розвитку і адаптації, професор Олександр Білокобильський наголосив, що без урахування глобальної ситуації у світі неможливо буде вирішити внутрішні проблеми України, зокрема пов’язані із подоланням військового конфлікту. Адже наше суспільство сьогодні втягнуте в ідеологічну боротьбу наддержавних утворень. Гість також подарував представникам факультету соціології та управління ЗНУ книги, видані науковцями його інституту в рамках досліджень процесів секуляризації.

Нагальні питання з різних напрямів конференції розглядали й учасники секційних засідань «Соціальне прогнозування: методологія дослідження миротворення в умовах гібридних війн», «Перспективні модернізації політичної системи України», «Філософія державного управління та місцевого самоврядування», «Майбутнє соціальної сфери в контексті людського розвитку». Безпосередню участь в обговоренні проблем у рамках теми конференції взяли іноземні науковці з Польщі, Грузії, Вірменії та США.

Усі доповіді, представлені на конференції, спрямовані не лише на вирішення та зупинення воєнного конфлікту, а й на створення ефективної системи громадянського самоуправління та перспективного розвитку українського соціуму і держави.

За результатами міжнародної конференції, присвяченої проблемам соціального прогнозування, укладена збірка тез наукових робіт її учасників. Окрім того, результати досліджень будуть реалізовуватися в рамках діяльності консорціуму «Університети за мир» та «Vector for peace».

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу