Державні органи Луганської області за активної участі педагогічної громадськості та соціальних правників посилюють захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Саме цьому питанню була присвячена нарада під керівництвом  першого заступника голови Луганської облдержадміністрації Єлизавети Пушко-Цибуляк, заступників голови ОДА Юрія Клименка, Ольги Лішик, Сергія Хлякіна. Доповідь зробила начальник служби у справах дітей Луганської облдержадміністрації Раїса Родіна.

Вона розповіла, яку допомогу надають органи опіки, освіти та соціального захисту дітям,  котрі опинилися в складних життєвих обставинах, що робиться для профілактики соціального сирітства, розвитку й підтримки сімейних форм виховання.

Зараз на обліку служб у районах і містах, що розташовані на території, контрольованій українською владою, перебуває 1 432 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування, з них 1 027 – виховуються в сім’ях опікунів та піклувальників. На цей час створено та функціонують 10 дитячих будинків сімейного типу. Крім того,  дітей виховують 86  прийомних сімей. Найбільш активно така робота проводиться в Сватівському, Троїцькому та Новоайдарському районах.

Пріоритетною  формою влаштування дитини-сироти залишається національне всиновлення. Так, у 2015 році всиновлено 36 дітей, із них громадянами України – 27, іноземними громадянами – 9.

На обласному телеканалі ЛОТ ведеться програма  «Кожне життя – надія, кожній дитині – родину». Спільно з австрійським міжнародним благодійним фондом “SOS Children’s Villages” («СОС Дитяче містечко») реалізується проект «Дитина в центрі уваги», в рамках якого під соціальним супроводом перебувають 111 сімей і 201 дитина.

Цікаво, що, як повідомили кореспондентові Освітнього порталу “Педагогічна преса”, до цієї роботи залучаються не тільки педагоги, а й студенти. Так, студенти-волонтери Луганського національного університету  імені Тараса Шевченка, що діє зараз в м. Старобільську, приготували ігротеку для дітей, якими опікується зазначений благодійний фонд. У міському парку майбутні педагоги влаштували весняні ігри «Гарячий млинець»,  «Мотальники», «Переправа», конкурси з відгадування загадок, ребусів і пантомім.

На нараді в ОДА обговорювалося також, як разом із Національною поліцією посилити контроль за сім’ями, що потребують особливої уваги, з повернення неповнолітніх із території Російської Федерації. Із 33 дітей, які опинилися за кордоном без батьківського піклування, на територію України повернуто вже  24.

За підсумками проведених 418 профілактичних рейдів із несприятливого оточення вилучено 31 дитину, перевірено 955 сімей, за невиконання батьківських обов’язків попереджено 445 батьків, щодо 219 із яких ініційовано притягнення до відповідальності.

У 2015 році службами у справах дітей виявлено 10 випадків порушень майнових прав дітей і, завдяки вжитим заходам, права дітей було  відновлено. Протягом  року було забезпечено житлом 15 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Варто зазначити, що захистом прав своїх вихованців активно займається й педагогічний колектив  Сєвєродонецької обласної школи-інтернату для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. “Показово, – наголошує директор школи Олена Лєгостаєва, – що  самому інтернату надають всебічну допомогу не тільки трудові колективи, благодійні фонди Сєвєродонецька, Луганщини, а й бійці АТО, представники інших областей України”.

Семен Перцовський, журналіст

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *