29 – 30 березня в Запорізькому національному університеті відбувся Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт за галуззю «Слов’янські мови і літератури (у тому числі – російська мова і література)». Уже другий рік поспіль до нашого вишу з’їжджаються студенти провідних вищих навчальних закладів України, чиї роботи зі славістики члени компетентного журі визнали найкращими.

Цього разу задля презентації наукових розвідок, присвячених актуальним лінгвістичним та літературознавчим аспектам вивчення слов’янських мов, до ЗНУ завітали юні науковці з Києва, Одеси, Кривого Рогу, Дніпропетровська, Хмельницького, Вінниці, Сум, Мелітополя та Бердянська. Таку розширену географію учасників конференції, порівняно з минулим роком, у своєму виступі відзначив проректор із наукової роботи Запорізького національного університету, професор Геннадій Васильчук. «На сьогодні ви, всі присутні в цій аудиторії, є найкращими знавцями слов’янських мов серед студентства України, – наголосив Геннадій Миколайович. – Хоча на вас попереду чекає нелегка боротьба за призові місця, однак пам’ятайте: ви всі – вже переможці. Тож сподіваюся, що від перебування в нашому університеті і загалом у нашому місті у вас залишаться найприємніші враження».

У полі зору юних дослідників були найрізноманітніші мовознавчі та літературознавчі питання. Вони досліджували українські особові імена в ґендерному аспекті та в еволюційних процесах, особливості польських діалектів у східних регіонах колишньої Польщі, лінгвомедійні засоби створення іміджу ЄС в українському інтернет-просторі тощо. Також молодих науковців цікавило висвітлення різних аспектів широкого кола літературних творів, починаючи від «Архангельського Євангелія 1092 року» і завершуючи творчістю Володимира Короткевича та братів Стругацьких.

Під час церемонії нагородження переможців конкурсу декан філологічного факультету ЗНУ, професор Тамара Хом’як зазначила, що цьогорічний захист наукових робіт пройшов на високому рівні. «Ваше вміння презентувати свої наукові розвідки ще раз підтвердило, що журі було об’єктивним, обираючи фіналістів конкурсу. Ви, певно, вже зрозуміли, що шлях до наукових висот не буває легким. Його точно характеризує відомий латинський вислів: “pеr asera ad astra” – “крізь терні до зірок”, тож успіхів вам у побудові кар’єри, в просуванні вперед вітчизняної науки. Ми будемо раді бачити таких сильних молодих науковців, як ви, серед аспірантів нашого вишу», – наголосила Тамара Володимирівна.

Вона вручила дипломи І ступеня студентці Бердянського державного педагогічного університету Вікторії Попівщій (тема наукової роботи – «Роль апокрифічних християнських текстів у становленні давньоболгарської літератури») та студентці Одеського національного університету імені І.І.Мечникова Юлії Сараніній (тема «Лінгвокреативність у творах Аркадія та Бориса Стругацьких»).

Також Тамара Володимирівна відзначила дипломами ІІ ступеня студента Одеського національного університету імені І.Мечникова Євгена Першина (тема роботи –  «Індивідуально-авторські характеристики концептів “вода” і  “земля” в російській мовній картині світу (на матеріалі творчості Костянтина Паустовського та Ісака Бабеля)») і студентку Львівського національного університету імені Івана Франка Ольгу Дику (тема «Образ жінки-інтелектуалки у творах Оксани Забужко “Музей покинутих секретів”, Ірени Карпи “Подорожі з дітьми, або Як не стати куркою” та Мануели Гретковської “Полька”»). Також диплом ІІ ступеня отримала магістрантка Запорізького національного університету Ганна Островерха (тема роботи – «Структура і семантика російськомовних антифендомів»).

Завідувач кафедри російської філології ЗНУ, професор Ірина Павленко нагородила дипломами ІІІ ступеня студентку Сумського державного університету Олександру Завіткову (тема роботи – «Інтерпретація концепту любові в новелах Ірен Роздобудько»), студентку Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Світлану Головню (тема роботи – «Лінгвомедійні засоби створення іміджу ЄС в українському інтернет-просторі») і студентку цього ж вишу Вероніку Попсуй (тема «Лексичні та фразеологічні одиниці на позначення мовленнєвої діяльності в болгарській мові»).

Ірина Яківна відзначила, що своїми захистами наукових робіт студенти довели, що вони – справжні вчені-філологи. Ірина Павленко подякувала учасникам конференції та їхнім науковим керівникам і висловила сподівання, що молоді дослідники пов’яжуть своє життя з науковою діяльністю.

Заступник декана філологічного факультету з наукової роботи ЗНУ, доцент кафедри російської філології Іван Мацегора вручив учасникам конференції заохочувальні грамоти за активну участь у заході. Усі переможці отримали не лише грамоти і дипломи, але й призи на згадку про участь у конференції.

Крім напруженої роботи, на учасників конференції чекала екскурсія студмістечком Запорізького національного університету, зокрема відвідини Музею, де їм розповіли про історію та сьогодення Запорізького національного університету. До того ж, для всіх охочих організували екскурсію Запоріжжям та поїздку на Хортицю до історичного музею.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу