1 квітня 2016 року Маріупольський державний університет відвідала офіційна італійська делегація, у складі якої прибули віце-губернатор Регіону Базиліката з питань інфраструктури, транспорту, екології та території, професор Альдо Берлінгуер; уповноважений представник Університету Базилікати, професор Мікеле Греко; головний диригент Симфонічного і Камерного оркестру Луканії Фонду Лучано Паваротті, маестро Паскуале Менкізе; радник Надзвичайного і Повноважного Посла Італійської Республіки в Україні, професор Нікола Франко Баллоні.

Під час візиту італійських партнерів відбулося підписання договору про співпрацю між МДУ та Університетом Базілікати – провідним освітнім і науково-дослідним центром південного регіону Італії. Угода передбачає участь вишів у науково-освітніх проектах у рамках міжнародної програми «Еразмус+», що фінансується Європейським Союзом, академічні та культурні обміни, проведення спільних археологічних досліджень.

Починаючи з 2013 року, Маріупольський держуніверситет активно обмінюється досвідом з Університетом Базилікати. Викладачі кафедри італійської мови, літератури та культури МДУ двічі відвідували італійський виш, де проводили семінари та презентації, розповідаючи про Україну, українську культуру, грецьке походження Маріуполя та роль італійців в історії Приазов’я. Студенти спеціальності «Мова та література (італійська)» також встигли побувати на мовному стажуванні в Університеті Базилікати.

Великі перспективи у співробітництві з МДУ вбачає і віце-губернатор Регіону Базиліката Альдо Берлінгуер, який і сам викладав у багатьох вишах Італії та зарубіжних країн, зокрема в Оксфордському університеті: «Мені приємно відзначити, що Маріупольський державний університет вже має угоди про співпрацю з 16 італійськими вишами і я усіляко сприятиму, щоб реалізація договору з Університетом Базилікати стала прикладом того, як треба працювати в напрямі розвитку міжнародних відносин держави на рівні вищої школи та окремих міст».

На важливості розвитку культурного потенціалу міста і його використання для встановлення нових партнерських зв’язків Альдо Берлінгуер наголосив під час спілкування зі студентами МДУ. Професор прочитав лекцію «Розвиток мистецтва, культури та економіки: основні завдання міста Матера / Європейська культурна столиця – 2019».

За інформацією МДУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *