4 квітня 2016 року відбулася зустріч ректора ЖДУ імені Івана Франка, професора Петра Сауха з доктором Сілезького університету (Республіка Польща) Гражиною Крупінською, вона супроводжує чотирьох польських студентів-германістів, які на вихідних прибули до українського вишу за програмою академічного та студентського обміну.

Студенти на зустріч із ректором прийти не змогли, адже другу пару поспіль активно працювали на заняттях із німецької мови в Інституті іноземної філології університету разом із житомирськими студентами.

«ЖДУ імені Івана Франка давно співпрацює з Сілезьким університетом та має угоду про співпрацю. Дуже добре, що в такому випадку своїм досвідом обмінюються не лише викладачі, а й студенти», – розпочав зустріч ректор.

Надалі головною темою розмови ректора ЖДУ імені Івана Франка, професора Петра Сауха та доктора Сілезького університету Гражини Крупінської стали перспективи подальшої співпраці. Зокрема, робота над грантівськими проектами, питання співробітництва за програмою Еразмус, проведення спільних он-лайн і заочних конференцій.

У ході зустрічі доктор Гражина Крупінська зауважила, що в ЖДУ багато молодих активних викладачів, енергетика яких проникає через кордони і сприяє роботі польських науковців. Так, продовжується співпраця на базі германістики, проводяться спільні дослідження. Уже навіть встигли подати разом із дослідниками ЖДУ заявку на спільний науковий проект, і є надія, що вже наступного року він буде реалізовуватись.

«Ідея така, що почитають Сілезький університет і ЖДУ імені Івана Франка, а далі коло партнерів розширюватиметься. У лютому також був поданий спільний із ЖДУ проект у рамках програми Еразмус. Хоч Україна ще не входить до ЄС, але є можливість проведення студентських і викладацьких обмінів. До серпня вже буде відповідь, сподіваюся, позитивна. І два студенти-магістранти матимуть змогу поїхати на семестрове навчання до України та Польщі, а викладачі почитати лекції», – акцентувала під час перемовин доктор Сілезького університету.

На завершення зустрічі ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух вручив пані Гражині Крупінській патріотичну хустинку з символікою ЖДУ імені Івана Франка, а студентам Сілезького університету передав значки житомирського вишу, таким чином долучивши їх до великої родини франківців. Також висловив готовність поспілкуватися з польськими студентами в будь-який зручний для них час.

Прес-центру ЖДУ ім. І. Франка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *