До Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм на базі факультету корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова відбулась Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Застосування методу прикладного аналізу поведінки – АВА в системній корекційній роботі з аутичними дітьми».

ABA (Applied Behavior Analisis) –  корекційна методика, що представлена у світі як ефективний спосіб поліпшення поведінки дітей та підлітків зі спектром аутистичних порушень. Провідні фахівці – сертифіковані поведінкові аналітики з Ізраїлю, Грузії, України, науковці, медичні, методичні, практичні працівники, представники громадських організацій – обговорили проблемні питання спеціальної та інклюзивної освіти такої нозології дітей.

«Вважаємо за доцільне наголосити на величезній ролі нашого університету в об’єднанні всіх наукових, навчальних і громадських інститутів з метою подолання аутистичних порушень у дітей дошкільного та шкільного віку. Йдеться про неперервну корекційну допомогу не тільки аутичним дітям, а й їхнім батькам. І ми будемо цьому служити на засадах оптимістичної перспективи», –  зауважив Віктор Синьов, академік НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, декан Факультету корекційної педагогіки та психології НПУ імені М.П. Драгоманова.

«Новий освітній стандарт України потребує модернізації освітніх технологій і побудови нових послуг у загальноосвітніх закладах. Особлива увага приділяється інклюзивним процесам, що тільки починаються в нашій країні. Це потребує і навчання педагогічного середовища школи і нових академічних програм у ВНЗ України, – наголосила Світлана Мігульова, засновник Асоціації поведінкових аналітиків України. – Найвищим стандартом освіти дітей з особливими потребами є фундаментальна наука – прикладний аналіз поведінки».

Читайте також: Онлайн! 7 квітня о 10:00 – семінар “Розвиток національної системи забезпечення якості в Україні відповідно до Болонського процесу”

Асоціація Поведінкових аналітиків України, що є представником світової спільноти АВА, цією конференцією розпочала співпрацю з Національним педагогічним університетом ім. Драгоманова.

Інформація Фонду “Дитина з майбутнім”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *