Про це розповів Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні Манодж Кумар Бхарті, який відвідав Запорізький національний університет 5 квітня. Під час свого візиту до ЗНУ почесний гість зустрівся з адміністрацією вишу, обговоривши можливі напрями співпраці, а також прочитав студентам лекцію на тему: «Індія вчора, сьогодні, завтра».

Про структуру Запорізького національного університету, його навчальний процес і досягнення поважному гостю розповів ректор ЗНУ Микола Фролов. Зокрема, він згадав про програму енергозбереження, що стала прикладом для наслідування в усьому запорізькому регіоні. Повідомив Микола Олександрович і про спортивні успіхи студентів, викладачів і випускників ЗНУ, які зараз готуються до літніх Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро.

Пан Манодж Кумар Бхарті зазначив, що спорт – один із можливих напрямів співпраці між профільними установами Індії та ЗНУ, зокрема, наші фахівці можуть виступати тренерами індійських спортсменів.

Іншим напрямом партнерства можуть бути академічні обміни та стажування. Посол запропонував студентам і викладачам ЗНУ взяти участь у програмі стажувань від уряду Індії «ITEC», що має кілька десятків різних напрямів і передбачає перебування в цій країні від 2-х до 16-ти тижнів. Для участі в програмі варто заповнити аплікаційну форму на сайті http://itec.mea.gov.in.

Зацікавила гостя й новина про те, що в нашому виші планують відкрити Інститут Конфуція. Він зазначив, що готовий підтримати співпрацю ЗНУ з індійськими вишами в подібному форматі.

Лекцію для англомовних студентів Запорізького національного університету пан Манодж Кумар Бхарті присвятив історії розвитку та сьогодення однієї з найдавніших цивілізацій світу. «Індія настільки розмаїта, що ви здивуєтесь, коли познайомитеся з нею ближче», – сказав він.

Особливу увагу Посол приділив філософії та розвитку системи знань Стародавньої Індії. Він розповів про ведичні знання, що передавалися в усній формі та містили інформацію про всі галузі людської життєдіяльності. Гість продекламував рядки з ведичних джерел, у яких представлені розрахунки числа ?, а також продемонстрував стародавній метод множення багатозначних чисел, чим заінтригував присутню в залі молодь.

Доповідь пана Маноджа Кумара Бхарті складалася з цікавих фактів і про сучасну Індію. Він повідомив, що індійські домогосподарки володіють 11 % світового запасу золота, а Болівуд випускає до двох тисяч фільмів на рік.

Відповідаючи на запитання студентів про можливі напрями співпраці, вельмишановний гість зазначив, що Індія зацікавлена в сучасних українських інноваційних технологіях. «Коли я був у Львові і побачив електробус, який виготовили на заводі «Електротранс», то подумав, що нам також потрібний такий транспорт», – сказав він.

Крім того, пан Манодж Кумар Бхарті повідомив, що студенти з Індії, які навчаються в Україні, сплачують за навчання кілька десятків мільйонів доларів на рік. «Ми готові збільшити кількість наших студентів в українських вишах, але для цього варто спростити процедуру подання документів, а саме – перевести її в електронну форму», – зазначив він.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу