Наприкінці минулого тижня до Житомирського державного університету імені Івана Франка завітав ректор і засновник Опольського університету (Республіка Польща), професор Станіслав Славомир Нічея.

Мета приїзду ректора польського вишу до ЖДУ імені Івана Франка – зустріч із ректором університету Петром Саухом і презентація монографії для студентів-істориків «Кресова Атлантида. Історія і міфологія кресових міст».

Під час зустрічі ректори Петро Саух і Станіслав Славомир Нічея обговорили проблеми кризи освіти та важливі питання двостороннього співробітництва. Зокрема, йшлося про скорочення кількості вишів у Польщі та Україні, переорієнтацію навчальних закладів на прикладну та технічну науку, якість освіти та наукові проекти. Ректори ЖДУ імені Івана Франка та Опольського університету визначилися, що науковці українського та польського вишів працюватимуть над написанням спільних наукових проектів за програмою Еразмус та грантами.

Також ректор і засновник Опольського університету, відомий історик Станіслав Славомир Нечея презентував студентам історичного факультету ЖДУ імені Івана Франка книгу про Личаківське кладовище, що вже стала бестселером у Польщі, вийшовши чотирма виданнями загальним накладом 250 тисяч примірників, – «Сад сну і пам’яті: історія Личаківського цвинтаря у Львові і люди, поховані там у 1786-2010» («Ogr?d snu i pami?ci: Dzieje Cmentarza ?yczakowskiego we Lwowiei ludzitamspoczywaj?cych w latach 1786-2010») та монографію «Кресова Атлантида. Історія і міфологія кресових міст».

За інформацією ЖДУ ім. Івана Франка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *