7 квітня за участю науковців, журналістів, громадських діячів, бійців батальйону «Азов» і членів ГО «Цивільний корпус “Азов”» відбулась презентація збірки «Усна історія російсько-української війни (2014-2015)». Це усні розповіді про бойові дії, віру, мотиви мобілізації, успіхи та втрати на війні, що їх зібрали та записали запорізькі історики.

Проект підготовлений історичним факультетом Запорізького національного університету спільно з Українським інститутом національної пам’яті за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації.

Дослідження розпочате в 2014 році та розраховане на кілька років. У презентованому збірнику наведені результати опитувань учасників війни на сході України 2014-2015 рр. дослідниками історичного факультету Запорізького національного університету. До першого випуску серії увійшли спогади бійців 79-ї та 55-ї бригад Збройних сил України, військовослужбовців Національної Гвардії України, представників запорізької Служби з надзвичайних ситуацій і волонтерів. Інтерв’ю доповнені фотографіями та картами зони бойових дій.

Збірник презентували члени редколегії: директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Владислав Мороко та кандидат історичних наук, доцент кафедри новітньої історії України ЗНУ Олексій Штейнле, а також боєць-доброволець Святослав Грушевський, чия історія увійшла до збірника.

200 примірників видання були передані до Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки для подальшого розповсюдження бібліотеками області.

Інформує  прес-центр ЗНУ

Фото Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *