Днями на біологічному факультеті Запорізького національного університету в рамках візиту директора Центрального Національно-дослідницького центру Університету Париж XIII (Париж-Північ), професора Джоржа Менахема до ЗНУ відбулась лекція, присвячена охороні довкілля.

Зустріч була присвячена екоциду – новому екологічному руху в Європейському Союзі, що підтримує ініціативу створення законодавчої бази, яка сприяє покаранню людей, відповідальних за прийняття рішень, які руйнують екологічні системи.

На думку Джоржа Менахема, нещадне використання природних ресурсів планети може призвести до екологічної трагедії. Тому необхідними є юридичні методи впливу і впровадження кримінальної відповідальності за екоцид. Гість закликав студентів брати активну участь у механізмах регулювання питань захисту довкілля з метою зупинити екоцид.

лекція про екоцид

Він навів приклади екоциду у 60-70 рр. у В’єтнамі, застосування токсичних добрив у Нігерії та Індії, Чорнобильської катастрофи та аварії на Фукусімі (Японія), що призвело до людських жертв і псування екології. Також гість визначив основні критерії екоциду. Серед них: забруднення великих територій, пошкодження будь-яких екосистем, серйозні наслідки руйнування екосистем та порушення нормального способу існування людей.

Крім того, Джорж Менахем розповів присутнім про діяльність волонтерського руху «End ecocide in Europe», що поширений у всій Європі, – майже всі країни Європи є членами цієї волонтерської організації. Основними завданнями організації є впровадження єдиних екологічних законів, що діятимуть на всій території Євросоюзу. Він також закликав і українців долучатись до цієї організації та порадив студентам брати активну участь у дослідженнях і різних європейських програмах із захисту навколишнього середовища.

Після завершення основної частини зустрічі всі охочі мали змогу поставити гостю запитання. Так, студенти та викладачі запитували французького професора про методи очищення річки Дніпро, екологічні методи впливу, європейське законодавство в галузі регулювання питань екології, способи реалізації студентів у професії та їх участі в європейських програмах із захисту навколишнього середовища.

 Інформує прес-центр ЗНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *