Протягом останніх двох років усі кроки МОН спрямовані на децентралізацію виготовлення документів про освіту, що значно здешевило їх вартість.

До прикладу, порівняно з минулими роками Львівський національний університет імені Івана Франка заощадив близько 227 тис. грн, Державний вищий навчальний заклад «Криворізький національний університет» – 192 тис. грн, Державний вищий навчальний заклад «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» – 170 тис. грн. Про це повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти 12 квітня 2016 року.

За словами Інни Совсун, велика частина коштів на виготовлення документів про освіту з 2004 року йшла на одне приватне підприємство, що друкувало пластикові документи про освіту, собівартість яких у 2014 році становила близько 89,82 грн. У 2015 році МОН було змінено порядок виготовлення документів про вищу освіту, щоб децентралізувати цей процес. Відповідно до норми Закону «Про вищу освіту», документи про освіту виготовляються вищими навчальними закладами. «Міністерство відмовилося від централізованої закупівлі пластикових документів в однієї приватної компанії, а документи про вищу освіту виготовляються вищими навчальними закладами кожним окремо», – зазначила перший заступник міністра.

При цьому в Єдиній державній базі з питань освіти, щоб перевірити справжність документа про вищу освіту, йому надається реєстраційний номер. Це здешевило в рази видатки ВНЗ. «Навчальні заклади виграли від зміни механізму виготовлення документів про вищу і професійно-технічну освіту», – наголосила Інна Совсун.

Окрім того, цього року МОН планує запровадити подібну модель для шкіл. Бланки атестатів закуповуватимуть централізовано, формуватимуть електронні документи, а роздруковуватиметься атестат на місці. Це дасть змогу здешевити процес виготовлення документів. «За попередніми підрахунками, за старою процедурою було заплановано на виготовлення атестатів 25 млн грн, а за новою – близько 15 млн грн бюджетних коштів», – пояснила перший заступник міністра.

Те саме стосується друку студентських квитків. До цього часу вони друкувалися централізовано. Собівартість такого студентського квитка минулого року була більше 70 грн. За новим порядком виготовлення їх вартість становитиме близько 10-15 грн для університету. Окрім того, університети зможуть замовляти документи у різних виробників, а їх справжність перевірятиметься за даними в ЄДБО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *