На тлі катастрофічного стану з профтехосвітою в Україні, на щастя, є нині поодинокі підприємства, де дбають про підготовку кваліфікованих робітничих кадрів і опікуються відповідними навчальними закладами. Зокрема, ПТУ ВП «Рівненська АЕС» є одним із соціальних об’єктів, що утримуються на балансі  цього містотвірного підприємства, воно має ліцензію на право проведення навчання за 17 професіями.

Щороку ПТУ РАЕС випускає близько 100 кваліфікованих робітників, а за весь час роботи училища під крилом РАЕС уже понад 1000 його випускників працюють на поліській атомній електростанції.

Тому чималу частину учнів ПТУ Рівненської АЕС, що увійшло до складу цього держпідприємства у 1995 році, становлять юні мешканці міста-супутника РАЕС – Кузнецовська, а решту – сільська молодь із прилеглих до Кузнецовська, на жаль, нині глибоко депресивних  сільських районів. Завдяки сталому фінансуванню Рівненською АЕС, що становить близько 10 млн грн щороку,  цьому ПТУ вдається функціонувати з максимальною ефективністю. Адже у виробничих майстернях, навчальному та спортивному корпусах своєчасно виконуються ремонти, приміщення обладнуються необхідною технікою та  приладдям.

Підтримка РАЕС відчувається й у своєчасній виплаті стипендії успішним учням  і відповідних компенсацій пільговим категоріям, що становлять 40 % від загальної кількості. У Кузнецовському профтехучилищі на замовлення відділу кадрів РАЕС щороку формують і коригують перелік спеціальностей. Від потреб підприємства залежить  і кількість груп.

За словами директора училища Ярослава Березюка, приблизно 40 % тутешніх випускників щороку працевлаштовуються на Рівненську АЕС. Насамперед – це відмінники навчання та  вихідці з місцевих сіл, позбавлені батьківської опіки. А близько 30 % випускників стають студентами вишів.

Як наголошує пан Ярослав, престиж ПТУ ВП РАЕС невпинно зростає: так, минулорічної вступної кампанії конкурс до закладу становив 2 абітурієнти на місце. Це пояснюється високою професійністю викладацького складу училища, який навчає майбутніх енергетиків не тільки тонкощів професії, а й розуміння ядерної безпеки, проводить виховну та спортивну роботу. Крім того, нині активізувалась і співпраця з  військовою частиною Національної Гвардії 3045 з охорони РАЕС.  Так, на навчально-польових зборах учні відпрацьовують користування стрілецькою зброєю.

Навчання в  училищі, як упевнений директор, є гідним стартом і для дітей, які не мають матеріальної змоги здобути вищу освіту. Адже для них навчання в ПТУ є своєрідним соціальним ліфтом, що, крім атестата, дає змогу здобути ще й дефіцитну професію.

Та якість навчання, практика на сучасному підприємстві, реалізація соціальної складової виводять профтехучилище ВП РАЕС на лідерські позиції  у сфері ПТО країни, навіть попри загальну неприйнятну ситуацію, що сьогодні склалася в державі з фінансуванням таких закладів.

Ігор Галущак, журналіст
Львів

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *