У Сєвєродонецькій міській бібліотеці для юнацтва імені Йосипа Курлата відкрито  читацький клуб «Світ без кордонів: нові горизонти».

– Він призначений для наших читачів із вадами зору,  – розповідає  директор бібліотеки Наталія Руднєва. – У роботі ми покладатимемося на досвід першого нашого учнівського клубу «Право знати право», а також використовуватимемо специфічні засоби.

Література, друкована шрифтом Брайля, – непоширена та  недешева. Тому в бібліотеці  поки що пішли іншим шляхом:  у новому клубі пропонують не читати, а  слухати книги.

На першій зустрічі прозвучали розповіді про історію книг – від написаних на глині, папірусі до сучасних аудіовидань, – що супроводжувались чарівними мелодіями й піснями у виконанні учнів дитячої музичної школи № 1.

Потім актив клубу, до якого увійшли представники різних поколінь, розмірковував над його подальшою роботою. Кореспондент Освітнього порталу “Педагогічна преса” в Сєвєродонецьку вніс свої пропозиції, зокрема щодо налагодження співробітництва з педагогами сусіднього міста Рубіжного, де діє навчально-реабілітаційний центр “Кришталик” саме для  дітей із вадами зору.

Цікавим був і досвід Рівненської обласної універсальної бібліотеки, чий клуб  «Майстриня» проводить акцію «Допоможемо пізнати світ дітям з вадами зору». Її мета  – створити тактильні книги для незрячих дітей, “очима” яких є пальці рук. Навіть такі  саморобні книжки  допоможуть  зрозуміти,  який вигляд мають ті чи інші предмети, тварини, рослини, ознайомитися з правилами дорожнього руху, порами року, навчитись лічби тощо.

До речі,  Сєвєродонецьк вважається одним з українських центрів кібернетики, адже тут працює багато талановитих науковців і програмістів. За цим фахом у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля навчаються сотні студентів. Тож якщо хтось розробить нові навчальні програми для людей з вадами зору, Освітній портал “Педагогічна преса” із задоволенням розповість і про такий досвід.

Нам,  журналістам, стало відомо, що на базі Центральної міської бібліотеки міста Кривий Ріг відбувся науково-практичний семінар “Сучасні інформаційні системи для користувачів із вадами зору: перша українська дейзі-бібліотека”. З міжнародним шведсько-українським проектом криворіжців ознайомили представники Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій національного університету “Львівська політехніка”.  Отож, напевно, доцільно об’єднати зусилля небайдужих людей сходу та заходу України і долучитись до цього проекту. Майданчиком для цього й може стати новий клуб юнацької бібліотеки.

Семен Перцовський, журналіст

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *