29-30 березня на базі ДП санаторного комплексу «Пуща озерна», зібрались представники господарських підрозділів вищих учбових закладів.  Розглядалися проблеми управління об’єктами державної власності та майнових питань. Директор департаменту управління справами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Ворошиловський Олег Віталійович зазначив, що аудиторія отримає під час семінарів  все те нове, що наразі з’явилося в системі майнових відносин, адже законодавство динамічно змінюється у зв’язку із започаткованими президентом реформами.

Посадовець також заявив: він усвідомлює, що кожний присутній на семінарі – господарник з великим досвідом роботи, у кожного є практичні поради та рекомендації, і що більша частина аудиторії могла б посісти місце лектора. Саме тому завданням організаторів було окрім того, щоб донести нову інформацію, посприяти налагодженню зв’язків між учасниками, вирішенню багатьох загальних питань, обміну досвідом та практичними порадами.

Програма семінарів була доволі різнобічною, виступали представники різних організацій та підрозділів, які так чи інакше причетні до майнових питань. Мудра Вероніка Олександрівна, заступник начальника управління інформаційних технологій Фонду державного майна та Гнідковська Світлана Петрівна, начальник відділу забезпечення функціонування прикладних програмних систем, розглянули методологічні питання щодо ведення баз даних об’єктів державної власності і формування єдиного реєстру об’єктів державної власності на основі нормативно-правових відносин.

Нове в законодавстві про оренду доніс до присутніх Начальник відділу методології Фонду державного майна України, кандидат економічних наук Усенко Ярослав Борисович. Аудиторія дуже жваво реагувала на виступ доповідача та буквально закидала його питаннями. Адже питання оренди – одне із самих актуальних і складних у юридичних взаємовідносинах.

Але саме жваве спілкування і найбільше питань аудиторії було до Начальника відділу управління державним майном та підприємствами міністерства Запольської Наталії Михайлівні. Адже мова йшла про практичне застосування юридично-правових норм, які використовуються у відносинах між міністерством та підпорядкованих йому організаціями. Розгядалися питання про приведення у  відповідність  документації, яка стосується майнових та земельних відносин з міністерством та місцевими органами влади, та багато інших.

На другий день найбільш очікуваним і гучним виявився виступ  заступника деректора Департаменту –  начальника відділу інспектування у сфері освіти Контрольно ревізійного управління – Калиневич Галини Михайлівни, оскільки саме в цьому виступі розглядалися основні порушення та проблеми в сфері економічних та майнових питань.

«По-перше, я хочу сказати, що у нас на даний час тривають контрольні заходи у сфері вищої школи, і я вважаю, що такі семінари потрібно проводити, тому що завдяки їм можна розповісти людям, як узагальнюється результат ревізій, як проводяться ревізії, на які порушення найбільш потрібно звернути увагу. За результатами перевірок вносяться пропозиції, які ми надавали в кабінет міністрів. Дуже багато питань в законодавстві завдяки цьому урегулювалося, тобто проблемні питання в законодавстві були усунуті» – розповідає Галина Михайлівна.

За результатами ревізії 2010 року було виявлено порушень на понад 2,6 мільйонів гривень, це фактично 23% від усіх фінансувань, які виділялися на утримання вищої школи. У зв’язку з цим, піднімалися найпоширеніші та найболючіші питання, а саме: працевлаштування випускників ВУЗів, прийом студентів понад ліцензійний обсяг, також обговорювали питання стипендії для дітей сиріт, адже в багатьох вищих навчальних закладах соціальна стипендія не виплачується.

Тож семінари дали роз’яснення майже на всі питання, а також дали можливість керівним особам та господарникам поспілкуватись, вирішити або ж стати на шлях до вирішення багатьох проблем та непорозумінь.

Організацію занять, лекцій, комфортних умов проживання та уважне ставлення до учасників семінару взяло на себе ДП «Виробничо-будівельне об’єднання”.

 Дар’я Назаренко

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу