Батько одеського восьмикласника, обурений змістом посібника “Одеса – моє місто рідне”, приніс його на Думську площу, де розташована мерія. У навчальній книзі, зокрема, Одесу названо столицею Новоросії, а бійців, які за часів УНР захищали незалежність України, – контрреволюціонерами.

Відеоінтерв’ю з демонстрацією посібника оприлюднено 16 квітня, саме цього дня одесити вийшли на Думську площу на “Антитруханівський” Майдан. Активісти стверджують, що нинішній мер Одеси Геннадій Труханов не має права сидіти у кріслі міського голови, повідомляє 24tv.ua.  Люди не хочуть, щоб їхнім містом керувала людина із паспортом країни-агресора. А крім того, саме Труханова звинувачують й у непатріотичному змісті посібника для восьмикласників.

Нагадаємо, що нинішній мер Одеси Геннадій Труханов 13 червня 2014-го зустрічався з педагогами міста, де було вирішено читати восьмикласникам доопрацьований курс «Одеса – моє місто рідне» з 1 вересня 2014 року.

Геннадій Труханов тоді наголосив на значущості цього навчального курсу для виховання любові до рідного міста, почуття гордості за його героїчне минуле.

В обговоренні питань щодо оновлення шкільного курсу «Одеса – моє місто рідне» взяли участь учителі історії спеціалізованих шкіл, ліцеїв, гімназій, а також кандидат історичних наук, завідувач кафедри психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти Одеського обласного інституту вдосконалення вчителів Оксана Левчишена і кандидат історичних наук, доцент кафедри нової та новітньої історії ОНУ ім. І. І. Мечникова Андрій Поспєлов. І ще тоді присутні дійшли висновку, що зміст курсу потребує внесення деяких коректив, як повідомляє офіційний сайт міста Одеси.

Тож, мабуть, тоді не всі корективи врахували “відповідні структури”, що мали виконати доручення, або не всі антиукраїнські настрої помітили чи навмисно обійшли увагою учасники засідання? Питання відкрите.

А започатковано таке “патріотичне виховання” було ще за часів правління мера Олексія Костусєва. Пан Костусєв представив новий посібник «Одесса мой город родной» 27 вересня 2012 року.

Одним із основних своїх завдань розробники вважали “написати програму історії рідного міста, яка не просто давала б знання про  дати, події та факти, а й розвивала почуття та емоції”, як наголосила тоді Тетяна Волковська, методист інформаційно-методичного центру управління освіти Одеської міської ради.

Тож “почуття та емоції”, напевно, перемогли історичну об’єктивність. Як це часто, на жаль, і буває.

До речі, над цим емоційно-чуттєвим посібником два роки працювали кілька десятків фахівців – краєзнавців, істориків і педагогів. І книжку було рекомендовано до вивчення Міністерством освіти і науки України.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Один коментар до ““Одеса – столиця Новоросії” – навчають восьмикласників Одеси”
  1. О что в этой книге не правильно??? На памятнике Дюку де Ришелье Сказано: генерал-губернатору Новороссийского края от жителей Одессы…Губернатор всегда находится, можно так сказать, в столице своего края, в центральном городе той территории, которой он управляет!!! В данном случае это есть город Одесса. Теперь что касается времён революции… И в истории города и в фильмах описано то же самое, что и в данном учебнике!
    Другое дело, что современным псевдо-патриотам очень хочется переписать историю… Это ярко выражено по их разговорам!!! Это не позволительно – наши дети должны знать правду! Одесса была зоной Порто-Франко. Одесса была центральным городом Новороссии на рубеже 18-19 веков и не надо историю перекручивать!!!
    Что касается “Антитрухановского майдана”. Есть доказательства, что у Труханова двойное гражданство – передайте их в компетентные органы!!! А это очередной грязный приём аутсайдеров к законному мэру!!! И ещё: на том майдане стоит мой сосед Чеботарёв Олег! И ему платят по 500 гривен в сутки какой то пожилой грузин по списку!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *